ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ଭଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି , ଏହି ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅଧିକ ସଂରକ୍ଷଣ

0

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ଭଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି । ଏଥିରେ ଜଣାଯାଇଛି ଯେ ଅର୍ଥନୀତି ଶ୍ରେଣୀର ଦୁର୍ବଳଙ୍କ ସିଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ଓ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ୧୫ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହେବ। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଆଡମିସନ୍‌ କମିଟିରେ ଏ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଯେ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଇଡବ୍ଲୁଏସ ର ଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ୨୫ ପ୍ରତିଶତ ସିଟ୍‌ ସଂରକ୍ଷିତ ରହିବ। ଛାତ୍ର କଲ୍ୟାଣ ଡିନ୍‌ ଡ଼ ରାଜୀବ ଗୁପ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନକଲି ପଞ୍ଜୀକରଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସ୍ପେସିଆଲ୍‌ ଡ୍ରାଇଭ୍‌ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯିବ। ଏବେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ମୋଟ୍‌ ଅତିରିକ୍ତ ସିଟ୍‌ର ସଂଖ୍ୟା ୬ହଜାର ହୋଇଯିବ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶୀଘ୍ରାତିଶୀଘ୍ର ଶେଷ କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ଏହାଫଳରେ କେତେକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଅଧିକ ଫାଇଦା ମିଳିବ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.