ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଘୋଷଣା କଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ

ନ୍ୟୁୟର୍କ: ଆମେରିକାରେ ରହୁଥିବା ପ୍ରବାସୀଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଜୋ ବିଡେନ | ସେ ନିଜ ଘୋଷଣାପତ୍ରରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନଭେମ୍ବର ୩ ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଯଦି ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ, ତେବେ ଏହା ଗ୍ରୀନ୍ କାର୍ଡ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ହଟାଇବ ଏବଂ ବିଚାରାଧୀନ ଆବେଦନଗୁଡିକର ସମାଧାନ ପାଇଁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରିବ | ‘2020 ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ’ରେ ଏହି କଥା କୁହାଯାଇଛି | ଏହା ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ଇସ୍ତାହାର ସହିତ ସମାନ |

ଅଗଷ୍ଟ ୧୭ ରୁ ୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବାକୁଥିବା ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟିର ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜୋ ବିଡେନଙ୍କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ନାମିତ କରାଯିବ। ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଇସ୍ତାହାରରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଡୋନାଲ୍ଡ ଟ୍ରମ୍ପଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏଚ-୧ବି ଭିସା ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ଅସ୍ଥାୟୀ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି।

डेमोक्रेट जीते तो ग्रीन कार्ड और एच-1बी वीजा से हटेगी रोक, चुनावी घोषणा पत्र में किया वादा

ଆମେରିକୀୟ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଚୀନ୍ ଏବଂ ଭାରତ ଭଳି ଦେଶରୁ ହଜାର ହଜାର କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବା ପାଇଁ ଏଚ-୧ବି ଭିସା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି। ‘2020 ଡେମୋକ୍ରାଟିକ୍ ପାର୍ଟି ପ୍ଲାଟଫର୍ମ’ରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଆମେ ଚାହୁଁ ଯେ ପ୍ରତିଭା ଆସି ଆମ ଦେଶରେ ରୁହନ୍ତୁ | ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ସବୁଜ କାର୍ଡ ପ୍ରଦାନ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ହଟାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.