କରୋନା ମହାମାରୀ ସତ୍ତ୍ବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ୧.୭୫ଲକ୍ଷ ଘର ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଏକ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗୃହର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଭିଡିଓ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ  ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଗୃହର ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦ୍ରର ଆବାସ ଯୋଜନା କେବଳ ସେମାନଙ୍କୁ ଘର ଯୋଗାଇ ଦେଉନାହିଁ ବରଂ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ‘ଗୃହ ପ୍ରବେଶ’  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି।

PM Modi to inaugurate 1.75 lakh houses for poor in Madhya Pradesh on  Saturday
The Tribune

“ମୁଁ ଅନେକଙ୍କ ସହ କଥା ହେଲି, ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ସେମାନଙ୍କର ପକ୍କା ଘର ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ୱପ୍ନର ଘର ପାଇଛନ୍ତି | ବର୍ତ୍ତମାନ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ୧.୭୫ଲକ୍ଷ ପରିବାର, ଯେଉଁମାନେ ଆଜି ନିଜର ଘର ପାଇବେ | ମୁଁ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଉଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି ବୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି। କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଏହି ଘର ମାତ୍ର ୪୫ ରୁ ୬୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ମଧ୍ୟ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେଇ ଅନେକ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିବା ଜଣା ପଡ଼ିଛି। ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚୌହାନ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ରେ ୬୮,୦୦୦ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦୨ ମିଲିୟନ କୋଟି ଟଙ୍କା ଅନଲାଇନରେ ଟ୍ରାନ୍ସଫର କରିଛନ୍ତି, ଯାହା ଗୃହ ଅର୍ଥର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଶେଷ କିସ୍ତି ଅଟେ। ପିଏମଏୱାଇର ଗ୍ରାମୀଣ ଉପାଦାନ ଏବଂ ୨୦୧୯-୨୦ ପାଇଁ ୬ଲକ୍ଷ ଘର ନିର୍ମାଣ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା , ଯେଉଁଥିରୁ ୩.୪୫ଲକ୍ଷ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.