ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ନେବାକୁ ବାଉଳା ହେଲେ ଭକ୍ତ: ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ସାଙ୍ଗକୁ ୧୦ ଜଣ ମହିଳା ନିଖୋଜ

ଭୋପାଳ: ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ପ୍ରବଚକ ପଣ୍ଡିତ ପ୍ରଦୀପ ମିଶ୍ରାଙ୍କ ସିହୋର ଜିଲ୍ଲାରେ ଥିବା କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମରେ ​​ଶିବ ମହାପୁରାଣ କଥା ଏବଂ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବିତରଣ ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବିତରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଭକ୍ତ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ଆଜି ଇନ୍ଦୋର-ଭୋପାଳ ରାଜପଥରେ ଜାମ ଭଳି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରାୟ ୨୦ କିଲୋମିଟର ଧରି ଲାଗିଥିବା ଭିଡ଼ ଯୋଗୁଁ ଆଜି ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆସିଥିବା ୫୨ ବର୍ଷୀୟ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ ମଙ୍ଗଲବାଇଙ୍କର ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି। ମୃତଦେହକୁ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ସିହୋର ଜିଲ୍ଲା ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ପଠାଯାଇଛି। ସେହିପରି ଠେଲାପେଲା ଯୋଗୁଁ ଦୁଇ ହଜାର ଲୋକ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡ଼ିବାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି ।

ପ୍ରଶାସନର ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପୁଲିସ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ସେହିପରି ଭିଡ ମଧ୍ୟରେ ଦଶରୁ ଅଧିକ ମହିଳା ନିଖୋଜ ଅଛନ୍ତି। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ପଣ୍ଡିତ ପ୍ରଦୀପ ମିଶ୍ରାଙ୍କ କୁବେରେଶ୍ୱର ଧାମରେ ​​ଗୁରୁବାର ଦିନ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବିତରଣ ମହୋତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ଆଉ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ନେବାକୁ ବହୁ ସଂଖ୍ୟାରେ ଭକ୍ତ ଆସିବାରୁ ଭୋପାଳ-ଇନ୍ଦୋର ରାଜପଥରେ ୨୦ କିଲୋମିଟର ଲମ୍ବା ଜାମ ହୋଇଥିଲା। ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟନ ପାଇଁ ଚାଳିଶଟି କାଉଣ୍ଟର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି | ଭିଡ଼କୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟନ ଏକ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅର୍ଥାତ୍ ବୁଧବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା | ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରାୟ ୧.୫ ଲକ୍ଷ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଞ୍ଚ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି। କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବୁଧବାର ଦିନ ଦୁଇ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ଆଠ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର