ଉତ୍ତମ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଏବଂ ପ୍ରତିଦିନ ଯୋଗ କରି କରୋନା ମୁକ୍ତ ହେଲେ ୧୦୫ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧା

କୁର୍ଣ୍ଣୁଲ: କରୋନା ଭୂତାଣୁ ଏବେ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଭୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ସଂକ୍ରମଣ ବଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଘରୁ ବାହାରକୁ ବାହାରିବାକୁ ଡ଼ରୁଛନ୍ତି। ଏହା ସହ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମୃତ୍ୟୁ ଭୟରେ ଅବସାଦଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି। ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କୁର୍ଣ୍ଣୁଲରୁ ଜଣେ ୧୦୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ବୃଦ୍ଧା କରୋନାକୁ ସହଜରେ ହରାଇବା ଖବର ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ କରୋନାକୁ ହରାଇବାର କାହାଣୀ ଏବେ ଅନେକଙ୍କୁ କରୋନାର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସାହାସ ଦେଇଛି।

କୁର୍ଣ୍ଣୁଲ ସରକାରୀ ଜେନେରାଲ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସଚାର୍ଜ ହେବାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ବୃଦ୍ଧା କ‌ରୋନା କରୋନା ସହ ଲଢ଼େଇର ଅଭିଜ୍ଞତା ବଖାଣିଛନ୍ତି। କେବଳ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ, ଉପଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ, ଔଷଧ ଏବଂ ନିୟମିତ ଯୋଗ ଦ୍ୱାରା କରୋନକୁ ସହଜରେ ହରାଇବା ସମ୍ଭବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

No, COVID-19 Coronavirus Was Not Bioengineered. Here's The ...
Forbes

ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ବି ମୋହନମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କର ନିୟମିତ ଜୀବନଶୈଳୀରେ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ, ଧ୍ୟାନ କରିବା ଏବଂ ଚାଲିବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ, ଯାହା ତାଙ୍କୁ କରୋନାକୁ ହରାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା | ସେ ତାଙ୍କ ପୁଅ ସହ ରହୁଥିବା ବେଳେ ରହୁଥିବା ଅଞ୍ଚଳ କୁର୍ଣ୍ଣୁଲର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ବୋଲି ଜଣା ପଡ଼ିଛି। ଗତ ମାସରେ ମୋହନମା କରୋନା ଭୂତାଣୁ ପାଇଁ ପଜିଟିଭ୍ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଜୁଲାଇ ୧୩ରେ କୁର୍ଣ୍ଣୁଲ ଜିଜିଏଚ୍ ରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ।

ଠିକ୍ ସମୟରେ ଔଷଧ ନେବା ଏବଂ ତାଙ୍କର ନିୟମିତ ଅଭ୍ୟାସ ଯେପରିକି ଧ୍ୟାନ କରିବା ଏବଂ ଉପଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କଲା | ସେ ଭୟ ନକରି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ବୋଲି ଜିଜିଏଚ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ ଡାକ୍ତର ଜି ନରେନ୍ଦ୍ରନାଥ ରେଡ୍ଡୀ କହିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.