ବାତ୍ୟା ୟାସ ପରେ ଏବେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଶୀଘ୍ର ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ କର: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗତକାଲି ବାତ୍ୟା ୟାସର ତାଣ୍ଡବ ପରେ ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏକ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ କରିଥିଲେ | ବୈଠକରେ ଅଧିକାରୀମାନେ ବାତ୍ୟା ପ୍ରସ୍ତୁତିର ବିଭିନ୍ନ ଦିଗ, କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ ଏବଂ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବିଷୟ ଉପରେ ବିସ୍ତୃତ ସୂଚନା ଉପସ୍ଥାପନା କରିଥିଲେ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି |

ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନାରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ / ଓଡ଼ିଶାରେ ୪୬ଟି ଟିମ୍ ସହିତ ଏନଡିଆରଏଫର ପ୍ରାୟ ୧୦୬ଟି ଟିମ୍ ନିୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲେ | ଯେଉଁମାନେ ୧୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ ଏବଂ ୨୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ଭାଙ୍ଗିପଡିଥିବା ଗଛ / ପୋଲ ହଟାଇ ରାସ୍ତା ସଫା କରିଥିଲା। ପ୍ରତିରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଯଥା ଆର୍ମି ଏବଂ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ମଧ୍ୟ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିବାବେଳେ ନୌସେନା ଏବଂ ବାୟୁସେନା ସଜାଗ ରହିଥିଲେ।

25 held for posters critical of PM Modi | Latest News India - Hindustan Times
Hindustan Times

ଯଦିଓ ପ୍ରାଥମିକ ରିପୋର୍ଟରୁ ବାତ୍ୟା ୟାସ୍ ପରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ କରିବାରେ ରାଜ୍ୟମାନେ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି, ତଥାପି ଦେଖାଯାଉଛି ଯେ ସଠିକ୍ ପୂର୍ବାନୁମାନ ହେତୁ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଭାବରେ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବା ଏବଂ ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ଠିକ୍ ସମୟରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାରୁ ମାନବ ଜୀବନର ସର୍ବନିମ୍ନ କ୍ଷତି ହୋଇଛି |  ଅଧିକାଂଶ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଟେଲିକମ୍ ସେବା ପୁନରୁଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବାତ୍ୟା ୟାସର ମୁକାବିଲା କରିବାରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡିକର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ତଥା ସକ୍ରିୟ ଭୂମିକାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିବା ସହ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କୁ ରିଲିଫ୍ ଉପଯୁକ୍ତ ଭାବରେ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଏବଂ ବାତ୍ୟା ୟାସ ପରେ ଏବେ ସାଧାରଣ ଜୀବନ ଶୀଘ୍ର ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ କରିବାକୁ ଏଜେନ୍ସିଗୁଡ଼ିକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ସଚିବ, କ୍ୟାବିନେଟ ସଚିବ, ଗୃହ ସଚିବ, ଶକ୍ତି ସଚିବ, ଟେଲିକମ୍ ସଚିବ, ଆଇଏମଡି ଡିଜି ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ବୈଠକରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର