ମୁମ୍ବାଇରେ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ମତଦାନକୁ ନେଇ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଫଡନାଭିସ

ମୁମ୍ବାଇ: ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଉପ-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସ୍‌ ସୋମବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁମ୍ବାଇରେ ମତଦାନର ମନ୍ଥର ଗତିର ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ସେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇର ୬ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ସମେତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୧୩ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ସକାଳ ୭ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏହା ସନ୍ଧ୍ୟା ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଅପରାହ୍ନ ୧ଟା ସୁଦ୍ଧା ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର ଆସନରେ ୨୬.୭୮ ପ୍ରତିଶତ, ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର କେନ୍ଦ୍ରୀୟରେ ୨୮.୦୫ ପ୍ରତିଶତ, ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବରେ ୨୮.୮୨ ପ୍ରତିଶତ, ମୁମ୍ବାଇ ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମରେ ୨୮.୪୧ ପ୍ରତିଶତ, ମୁମ୍ବାଇ ଦକ୍ଷିଣରେ ୨୪.୪୬ ପ୍ରତିଶତ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଦକ୍ଷିଣ କେନ୍ଦ୍ରୀୟରେ ୨୭.୨୧ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାନ ହୋଇଛି।

ଫଡନାଭିସ୍‌ ଏକ ବିବୃତିରେ କହିଛନ୍ତି, ମୁମ୍ବାଇରେ ମତଦାନର ମନ୍ଥର ଗତିର ଅଭିଯୋଗର ତଦନ୍ତ କରିବାକୁ ମୁଁ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛି। ସାମଗ୍ରିକ ମତଦାନ ଗତି ଅତ୍ୟନ୍ତ ମନ୍ଥର ଥିବା ନେଇ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି।

ବିଜେପି ନେତା ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ସିଟି ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଉପନଗର ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ସହ ଏହି ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ଏବଂ ବୁଥ୍‌ ଗୁଡ଼ିକରେ ମତଦାନର ମନ୍ଥର ଗତି ହେତୁ ଭୋଟରମାନେ ଯେପରି କୌଣସି ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ନହୁଅନ୍ତି ତାହା ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି। ଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସମୟରୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନେକ ରାଜନେତା, ଶିଳ୍ପପତି ଏବଂ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱ ଭୋଟ୍‌ ଦେବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର