ଗୁଜୁରାଟର ଏହି ଆସନକୁ ନେଇ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଆପ ମଧ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଟଣାଓଟରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଏବେ ସବୁ ଦଳ ନିଜ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିପଡିଛନ୍ତି | ତେବେ ଗୁଜୁରାଟରେ ଭରୁଚ ଆସନକୁ ନେଇ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଆପ) ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଟଣାଓଟରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି | ବାସ୍ତବରେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ଦିବଂଗତ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ଏହି ଆସନରେ ଲଢ଼ିବାକୁ ଅଡ଼ି ବସିଛି | ଅନ୍ୟପଟେ କଂଗ୍ରେସ ଏହି ଆସନକୁ ଆପକୁ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାକୁ ଭାବପ୍ରବଣର କଥା ବୋଲି କହିଛି । ଏହାରି ଭିତରେ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପୁଅ ଫୈଜଲ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଭରୁଚ ଆସନ ପାଇଁ ଦାବିଦାର। ଆମ୍ ​​ଆଦମୀ ପାର୍ଟି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଏଠାରୁ ଜିତି ପାରିବେ ନାହିଁ। ମୁଁ ଏଠାରେ ନିରନ୍ତର ପରିଶ୍ରମ କରିଛି।

ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପୁଅ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଆସନ ସମ୍ପର୍କରେ ଦଳର ହାଇକମାଣ୍ଡଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଛି। ମୋ ଭଉଣୀ ମମତାଜ ମଧ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଏହି ଆସନରୁ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବି। ଫୈଜଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଆସନରୁ ଆପ ଲଢ଼ିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେବା ପରେ ତୃଣମୂଳ ସ୍ତରରେ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବଢିଛି | କର୍ମୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବୁ ନାହିଁ।” କଂଗ୍ରେସ ଭରୁଚ ଆସନ ନ ପାଇବା ପ୍ରଶ୍ନରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, “କେବଳ ମୋର ହୃଦୟ ନୁହେଁ, ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରମିକଙ୍କ ହୃଦୟ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗିଯିବ। ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ଯେ ହାଇକମାଣ୍ଡ ଏହି ଆସନ ବିଷୟରେ ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଆମେ କଂଗ୍ରେସ ପରିବାର ସହ ରହିଛୁ । ମୁଁ ଅହମ୍ମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପୁଅ, ମୋର ଆଦର୍ଶ କଂଗ୍ରେସ ସହିତ ଜଡିତ | ମୁଁ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ଦଳକୁ ଯିବି ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର