ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ବିବାଦ ସମ୍ବନ୍ଧରେ କହିଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବାଚସ୍ପତି: ସତେ ଅବା ମୁଁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତା

0

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବିଧାନସଭାର ବାଚସ୍ପତି କେ ଆର୍‌ ରମେଶ କୁମାର କହିଲେ କି, ଥରେ ମାତ୍ର ଦୁଷ୍କର୍ମର ସରବ୍ୟ ହୋଇ ଥାଇ ବି ଅଦାଲତରେ ୧୦୦ ଥର ସେହି ଘଟନାକୁ ଉଜ୍ଜୀବିତ କରାଯାଉଥିବା ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତା ଭଳି ତାଙ୍କୁ ଲାଗିଲାଣି।

କଂଗ୍ରେସ-ଜେଡିଏସ୍‌ ସରକାର ଭାଙ୍ଗିବା ଲାଗି ତାଙ୍କୁ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦିଆଯାଇ ପ୍ରଭାବିତ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ଏକ ବିବାଦୀୟ ଅଡିଓକ୍ଲିପ୍‌ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଉଠିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କହିବା ବେଳେ ବାଚସ୍ପତି କେ ଆର୍‌ ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟ ବିଏସ୍‌ ୟେଦ୍ଦ୍ୟୁରପ୍ପା ଏବଂ ଜେଡିଏସ୍‌ ବିଧାୟକ ନାଗାଙ୍ଗୌଡ଼ କନ୍ଦକୁରଙ୍କ ପୁତ୍ର ଶାରଙ୍ଗୌଡ଼ା ମଧ୍ୟରେ ସତ୍ୟ ଭଳି ମନେହେଉଥିବା କଥାବାର୍ତ୍ତାର ଏକ ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚ୍‌ଡି କୁମାରସ୍ୱାମୀ ରିଲିଜ୍‌ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ସ୍ପେସାଲ୍‌ ଇନ୍‌ଭେଷ୍ଟିଗେସନ୍‌ ଟିମ୍‌ ଚଳାଇଥିବା ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ବାଚସ୍ପତି ମଝିରେ ଏମିତି କଥା କହିପକାଇଲେ।

ଅଭିଯୋଗ ବାରମ୍ବାର ତାଙ୍କ ଆଡ଼କୁ ଆସୁଥିବା କଥା ଯୋଗୁଁ ବାଚସ୍ପତି କହିଲେ, ପରିସ୍ଥିତି ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡ଼ିତାଙ୍କ ଭଳି। ସେମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାରମ୍ବାର ଘଟନା ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ପ୍ରଶ୍ନପଚରା ଯାଏ।

ଏହି ଅଡିଓ କ୍ଲିପ୍‌ର ଏସ୍‌ଆଇଟି ଯାଞ୍ଚ କରାଯିବ ବୋଲି ବାଚସ୍ପତି ସୋମବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।

ଏହି ଘଟନା ରାଜନୈତିକ ପ୍ରତିଶୋଧ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର ହୋଇପାରେ ବୋଲି କହି ବିଜେପି ଏସ୍‌ଆଇଟିକୁ ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଏହି ମାମଲା ସମାଧାନ କରିବାକୁ ବୁଧବାର ଦିନ ବାଚସ୍ପତି ଫ୍ଲୋର୍‌ ଲିଡର୍‌ମାନଙ୍କର ବୈଠକ ଡକାଇଛନ୍ତି।

ଚାଲନ୍ତୁ, ବିଚାର ଆଲୋଚନା କରିବା ଓ ସମାଧାନର ବାଟ ଖୋଜିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ବୋଲି କହି ବାଚସ୍ପତି ବୁଧବାର ସକାଳ ଯାଏଁ ବିଧାନସଭା ମୁଲତବୀ ରଖିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.