କାହିଁକି ସଭା ବାତିଲ କରି ହ୍ୱିଲ ଚେୟାରରେ ଗଲେ ଗେହଲୋଟ, ଜାଣନ୍ତି କି?

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଆଜି ବିଗିଡ଼ିଯିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବରେ ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ବୁଧବାର ସେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥାନ୍ତେ। ଏଥିସହ ତାଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ବିଜୟ ଇନ୍ଦର ସିଙ୍ଗଲାଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଏକ ଜନ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବାର ଥିଲା ପଡିଥିଲା। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ସେ ଚଣ୍ଡିଗଡ଼ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ମେରୁଦଣ୍ଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ସେ ଜୟପୁରକୁ ଫେରିଯାଇଥିଲେ। ରାଜସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ନିଜେ ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ଗତକାଲି ରାତିରୁ ମେରୁଦଣ୍ଡ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ କ୍ରମେ ମୋତେ ସମସ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ କରି ଜୟପୁରକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା।

ମୁଁ ପଞ୍ଜାବର ସମସ୍ତ ଭୋଟରଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରୁଛି ଯେ କୃଷକ ଏବଂ ସୈନିକମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ ଦେବା, ଗଣତନ୍ତ୍ରର ସୁରକ୍ଷା ତଥା ଦେଶରେ ସୌହାର୍ଦ୍ଦ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ଅଞ୍ଚଳର କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ବିଜୟୀ କରାଇବା ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସକୁ ଭୋଟ୍ ଦିଅନ୍ତୁ। ଉଲ୍ଲେଖ ଥାଉ କି ରାଜସ୍ଥାନର ସମସ୍ତ ୨୫ଟି ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏପ୍ରିଲ ୧୯ରେ ଜୟପୁର ସମେତ ୧୨ଟି ଆସନରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା। ଯେତେବେଳେ କି, ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ୨୬ ଏପ୍ରିଲରେ ୧୩ଟି ଆସନ ପାଇଁ ହୋଇଥିଲା | ରାଜସ୍ଥାନରେ ଭୋଟ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଅଶୋକ ଗେହଲୋଟ୍ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟରେ ନିଜ ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ହଠାତ୍ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ସେ ପଞ୍ଜାବରେ ନିର୍ବାଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ନ ଦେଇ ରାଜସ୍ଥାନ ଫେରିଯାଇଛନ୍ତି | ପଞ୍ଜାବର ସମସ୍ତ ୧୩ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ମତଦାନ ଜୁନ୍ ୧ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର