ବିନା ଇଞ୍ଜିନରେ ୬ କିଲୋମିଟର ଓଲଟା ଦୌଡିଲା ଟ୍ରେନ ! ଅଟକାଇବାକୁ ନାକେଦମ୍ ହେଲେ ରେଳ ଅଧିକାରୀ

1

ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀ : ଆପଣ ଟ୍ରାକରେ ଟ୍ରେନ୍ ଚାଲୁଥିବାର ସବୁବେଳେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ କେବେ ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଆଖିରେ ପଡିଛି କି, ଯେଉଁଠି ଟ୍ରାକରେ ଟ୍ରେନ୍ ଓଲଟା ଗତି କରୁଥିବ । ରାଜସ୍ଥାନର ସିରୋହି ଜିଲ୍ଲା କିବରଲୀ ଷ୍ଟେସନରେ ଏମିତି  ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେବା ଭଳି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଷ୍ଟେସନରେ ଥିବା ଏକ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍ ବିନା ଇଞ୍ଜିନରେ ଓଲଟା ଗଡିଯାଇଥିଲା । ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ରେଳ ଅଧିକାରୀ ଜାଣିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ହୋସ ଉଡ଼ିଯାଇଥିଲା ।

ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କିବରଲୀ  ଷ୍ଟେସନରେ ଥିବା ଏକ ଡବଲ୍ ଷ୍ଟେକ୍ କଂଟେନର ଟ୍ରେନକୁ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଇଂଜିନ ନ ଲାଗି କେବଳ ଡବା ଲାଇନ୍ ଉପରେ ଥିଲା। ହଠାତ୍ ଡବାଗୁଡ଼ିକ ଓଲଟା ଗଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲା । ତେବେ କିବରଲୀଠାରୁ ମୋରଥଲାର ଅଧିକାଂଶ ଅଂଶ ଗଡାଣିଆ ହୋଇଥିବାରୁ ଟ୍ରେନଟି ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଗଡିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ପାଖାପାଖି ୬ କିଲୋମିଟର ଯାଏଁ ଓଲଟା ଗଡ଼ି ଥିଲା ଟ୍ରେନ୍ । ସୂଚନା ମିଳିବା ପରେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ଡବାଗୁଡ଼ିକୁ ଏକ ଡେଡ୍ ଲାଇନ ଆଡକୁ ନିଅା ଯାଇଥିଲା । ଆଉ ଏହି କାରଣରୁ ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନର ୧୦ଟି ଡବା ଲାଇନଚ୍ୟୁତ ହୋଇଥିଲା ।  ପାଖାପାଖି ସାଢେ ୨ ଘଂଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ବାତିଲ ହୋଇଥିଲା ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Leave A Reply

Your email address will not be published.

1 Comment
  1. All India News Network says

    Chinese phones MANUFACTURING company One Plus Two is going to start it’s Production and R&D center in Hyderabad very soon.
    Honourable Member of Parliament Shri.Somya Ranjan Patnaik’s Anti Liquor moment at Kandpara village is most appropriated by many people and people of Odisha should prohibit consumption of Liquor.