ଆଉ ମାଗଣାରେ ବ୍ୟବହାର କରିହେବ ନାହିଁ ଗୁଗୁଲ ଫଟୋ, ଦେବାକୁ ପଡିବ ଚାର୍ଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ ଉଚ୍ଚମାନର ଫଟୋ ପାଇଁ ଗୁଗୁଲର ‘ଗୁଗୁଲ୍ ଫଟୋ’ ସେବା ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ଟଙ୍କା ଗଣିବାକୁ ପଡିବ | ଗୁଗୁଲ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ୧ ଜୁନ୍ ୨୦୨୧ ପରେ ଗୁଗୁଲ୍ ଫଟୋ ସେବା ମାଗଣାରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ। ଅର୍ଥାତ, ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜୁନ ମାସଠାରୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି କ୍ଲାଉଡ୍ ସେବା ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ | ସୂଚନା ଥାଉ କି ଯେ କୌଣସି ଉପଭୋକ୍ତା ବର୍ତ୍ତମାନ ସେମାନଙ୍କର ଅସୀମିତ ଫଟୋକୁ ଗୁଗୁଲ୍ ଫଟୋରେ ରଖିପାରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏଥିପାଇଁ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କଠାରୁ କୌଣସି ଦେୟ ଆଦାୟ କରେ ନାହିଁ |

ଗୁଗୁଲ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଆସନ୍ତା ବର୍ଷଠାରୁ ଏହାର ଗୁଗୁଲ ଫଟୋ ସେବା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଚାର୍ଜ ଦେବାକୁ ପଡିବ । ତେବେ ଗୁଗୁଲ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ ଜୁନ୍ ୧ ପୂର୍ବରୁ ୧୫ ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଉପରେ କୌଣସି ଦେୟ ଲାଗୁ ହେବ ନାହିଁ। ସେହିପରି ଗୁଗୁଲ ଏହାର ଗ୍ରାହକ ଆକାଉଣ୍ଟ ପାଇଁ ନୂତନ ନୀତି ଆଣିବାକୁ ଯାଉଛି | ଯାହା ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ଜୁନ୍ ୧ ରୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ହେବ।

ଏହା ଛଡା ଯଦି ଆପଣ ଜିମେଲ, ଗୁଗୁଲ ଡ୍ରାଇଭ୍ କିମ୍ବା ଗୁଗୁଲ ଫଟୋରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି ନିଷ୍କ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହାର ନେଟୱାର୍କରୁ ହଟାଇଦେବ | ବୁଧବାର କମ୍ପାନୀ କହିଛି ଯେ ନୂତନ ନୀତି ସେହିମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଗୁ ହେବ ଯେଉଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ରହିଛି କିମ୍ବା ଜିମେଲ, ଡ୍ରାଇଭରେ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ କ୍ଷମତା ସୀମା ଅତିକ୍ରମ କରୁଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.