ରାଏବରେଲିରୁ ରାହୁଲ ଜିତିଗଲେ ଏହା କରିବେ: ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁଜୁରାଟର ଲୋକପ୍ରିୟ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ କଂଗ୍ରେସ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ତଥା ରାଏବରେଲି ଆସନରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଉଭୟ ୱାୟନାଡ଼ ଏବଂ ରାଏବରେଲିରୁ ଜିତନ୍ତି, ତେବେ ସେ ରାଏବରେଲି ଆସନ ଛାଡିବେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ହେଉଛି ବାସ୍ତବତା ଏବଂ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟତର ସମସ୍ତେ ଏହା ବିଷୟରେ ଭଲ ଭାବରେ ଜାଣିଛନ୍ତି। ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ ରାଏବରେଲିର ଲୋକମାନେ ବହୁତ ସଚେତନ ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିମାନ। ସେମାନେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ, କାରଣ ସେମାନେ ବହୁତ ଭଲ ଭାବେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତନ୍ତି ତେବେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେବେ | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାଏବରେଲିର ଲୋକମାନେ ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ସଠିକ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ।

ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଟାର୍ଗେଟ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପଟେଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସଭା ଏବଂ ରୋଡ୍ ସୋରେ ଭିଡ଼ ଜମା ହୁଏ କାରଣ ସେ ବହୁତ ଲୋକପ୍ରିୟ ନୁହଁନ୍ତି | ବରଂ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି ଯେ ଯିଏ ଲଗାତାର ୧୦ ବର୍ଷ ଧରି ପ୍ରତ୍ୟେକ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଛି ସେ କେମିତି ଦେଖାଯାନ୍ତି | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଏତେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ହାରିଛି ଯେ ସେ ଲୋକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଯାଆନ୍ତି। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ମଧ୍ୟ ଅଖିଳେଶ ଯାଦବଙ୍କ ସହ ମିଶି ୨୦୧୭ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ। ସେହି ନିର୍ବାଚନର ଫଳାଫଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅଛି। ଏଥର ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଖାତା ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ସମସ୍ତ ୮୦ଟି ଆସନରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ବିଜେପି ୪୦୦ଟି ସିଟ୍ ଜିତି ଦେଶରେ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ସରକାର ଗଠନ କରିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର