ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ଗୋରଖପୁରରେ ହାଇଆଲର୍ଟ

ଗୋରଖପୁର: ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଗୋରଖପୁର ରହିଛି। ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସିରୁ ଇନପୁଟ୍ ପାଇବା ପରେ ଗୋରଖପୁର ପୁଲିସକୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟରେ ରଖାଯାଇଛି। କୌଣସି ଅପ୍ରୀତିକର ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ପୁଲିସ ପକ୍ଷରୁ କଡା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି | ଗୋରଖନାଥ ମନ୍ଦିର, ବିମାନବନ୍ଦର ସମେତ ସହରର ୫୦ଟି ସ୍ଥାନକୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ଅଞ୍ଚଳ ବୋଲି ବିବେଚନା କରି ଫୋର୍ସ ନିୟୋଜନ ସହିତ ପାଟ୍ରୋଲିଂକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି।

ଗୋରଖପୁର ଜୋନର ଭାରତ-ନେପାଳ ସୀମାରେ କଡା ନଜର ରଖିବାକୁ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରିଛି। ଗୁଇନ୍ଦା ଏଜେନ୍ସି ସୂଚନା ଦେଇଛି ଯେ ୫ ଅଗଷ୍ଟରୁ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ଭୁମି ପୂଜନଠାରୁ ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ଯାଏଁ ପାକିସ୍ତାନୀ ଗୁପ୍ତଚର ଏଜେନ୍ସି ଆଇଏସ୍ଆଇ ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଗୋରଖପୁର ବ୍ୟତୀତ ଅଯୋଧ୍ୟା, ଫୈଜାବାଦ, ଆଗ୍ରା, ଲଖନଉ ସମେତ ଅନେକ ଜିଲ୍ଲାର ପୁଲିସକୁ ଡିଜିପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ କରାଯାଇଛି।

ରେଳ ଷ୍ଟେସନ, ବସ୍ ଷ୍ଟେସନ୍, ମଲ୍ ଏବଂ ଜନଗହଳି ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଞ୍ଚଳରେ ପାଟ୍ରୋଲିଂକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଉଛି। ଅତିରିକ୍ତ ଫୋର୍ସଙ୍କୁ ମୁତୟନ କରାଯିବା ସହ ନେପାଳ ସୀମାରେ କଡାକଡି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଗୋରଖନାଥ ମନ୍ଦିରର ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ଗୋରଖନାଥ ଖିଚି ମେଳା ସମୟରେ ଗଠିତ ମାରାତ୍ମକ ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ସତର୍କ ମୋଡରେ ରଖାଯାଇଛି।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜାତୀୟ ତଥା ରାଜ୍ୟର ୩୧୪ ବ୍ଲକରେ ଘଟୁଥିବା ପ୍ରତିଟି ଘଟଣା ଉପରେ ସମ୍ବାଦ ଓ କନକ ନ୍ୟୁଜ ଆପଣଙ୍କୁ ଦେଉଛି ୨୪ ଘଂଟିଆ ଅପଡେଟ | କରୋନାର ସଂକଟ ସମୟରେ ଆମେ ଲୋଡୁଛୁ ଆପଣଙ୍କ ସହଯୋଗ । ‘ସମ୍ବାଦ’ ଗ୍ରୁପର ଡିଜିଟାଲ ମିଡିଆକୁ ଆର୍ଥିକ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇ ଆଂଚଳିକ ସାମ୍ବାଦିକତାକୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତୁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.