ପିଏମ ମୋଦୀ ଯଦି ଭଗବାନ ତେବେ ତାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ହେବା ଉଚିତ୍: ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଭଗବାନ ବୋଲି କହିଥିବା ବିଜେପି ନେତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଭଗବାନ ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ମଧ୍ୟ ଏପରି ବିବୃତ୍ତି ଦେଉଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛନ୍ତି।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ‘କେହି କେହି କୁହନ୍ତି ଯେ ମୋଦୀ ପ୍ରଭୁଙ୍କର ପ୍ରଭୁ ଅଟନ୍ତି। ଜଣେ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନ ଜଗନ୍ନାଥ ତାଙ୍କର ଭକ୍ତ। ଯଦି ସେ ଭଗବାନ ତେବେ ଭଗବାନ ରାଜନୀତି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଭଗବାନ ଦଙ୍ଗା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଆମେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କରିବୁ ଏବଂ ସେଠାରେ ତାଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବୁ। ପ୍ରସାଦ-ଫୁଲ ଅର୍ପଣ କରିବେ ଏବଂ ଯଦି ସେ ଚାହାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଢୋକଲା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ।

ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଖୋଲାଖୋଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ୍ କରୁଛି। ମୋଦୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଉଛନ୍ତି। ପ୍ରଶ୍ନ ନିଜେ ଲେଖୁଛନ୍ତି। ସେସବୁର ଉତ୍ତର ଦେଉଛନ୍ତି। ଏହାପାଖରେ ନିଜର ଫଟୋ ରଖୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ଏହା କରିବାକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ କରୁଛି। ଆମେ କେଉଁଠାରେ ବିତର୍କ କରିପାରିବା ମୋତେ କୁହ? ଗୁଜୁରାଟରେ? ମୁଁ ଗୁଜୁରାଟ ଯିବି। ମୁଁ ଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିବ । ସେମାନେ ମୋତେ ପଚାରିବେ, ଏବଂ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ମୋଦୀଙ୍କୁ ପଚାରିବେ । ମୁଁ ଦେଖିବି ତାଙ୍କ ପାଖରେ କେତେ ଜ୍ଞାନ ଅଛି।

ମୋଦୀ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଖାଇବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା କାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦେବେ ନାହିଁ। ଏବେ ତାଙ୍କୁ ପଚାରନ୍ତୁ ଯେ ତାଙ୍କ ଦଳ ସବୁଠାରୁ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ଦେଶ ନିଲାମ କରିଛନ୍ତି। ଆମେ ମୋଦୀଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଶକୁ ଶାନ୍ତିରେ ଫେରାଇ ଆଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛୁ।

ବାସ୍ତବରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏବଂ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଉପରେ ସମ୍ବିତ ପାତ୍ରଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ଯୋଗୁଁ ବିବାଦ ଉପୁଜିଥିଲା। ଏହାର ଏକ ଅଭିଯୋଗ ଭିଡିଓ କ୍ଲିପ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ସମ୍ବିତ ଏକ ଓଡିଆ ଚ୍ୟାନେଲ ସହ ଆଲୋଚନା ସମୟରେ ପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଭକ୍ତ ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିଲେ। ସମ୍ବିତଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରେ ଅନେକ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା। ବିରୋଧୀମାନେ ତାଙ୍କୁ କଡ଼ା ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ସମ୍ବିତ କ୍ଷମା ମାଗିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର