ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି ସମୟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଆସିଲା ଆଶ୍ବସ୍ତିର ଖବର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀରୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନରୁ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶର ଅନେକ ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ହେବାର ଆଶଙ୍କା ମଧ୍ୟରେ ପୁଣି ଥରେ ଆଶ୍ବସ୍ତିର ଖବର ଆସିଛି। ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ସାରା ଦେଶରେ କେବଳ ୬,୮୨୨ ଟି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସୋମବାର ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ନୂତନ ମାମଲା ତୁଳନାରେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ୧୭ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ରହିଛି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ୫୫୮ ଦିନ ପରେ, ଗୋଟିଏ ଦିନରେ କରୋନାର କମ ମାମଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି | ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୦,୦୦୪ ଲୋକ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ଓ ୨୨୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି |

ନୂତନ ମାମଲା ଅନୁଯାୟୀ, ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଲୋକ ସୁସ୍ଥ ହେବା କାରଣରୁ ସକ୍ରିୟ ମାମଲାରେ ହ୍ରାସ ଘଟିଛି। ଦେଶରେ କରୋନାର ମୋଟ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ମାତ୍ର ୯୫,୦୧୪ ରହିଛି | ଯଦି ଆମେ ଏହି ସଂଖ୍ୟାକୁ ଶତକଡ଼ା ଦୃଷ୍ଟିରେ ଦେଖିବା, ଦେଶରେ ମିଳୁଥିବା ମାମଲା ତୁଳନାରେ ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ୦.୨୭ ପ୍ରତିଶତ ସକ୍ରିୟ ମାମଲା ବାକି ଅଛି | ସେହିପରି ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ ୯୮.୩୬% କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଯଦି ଆମେ ସାପ୍ତାହିକ ପଜିଟିଭିଟି ହାର ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଏହି ସଂଖ୍ୟା କେବଳ ୦.୭୮% ରହିଯାଇଛି | ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ, ଓମିକ୍ରନ୍ ଭେରିଆଣ୍ଟ ଭୟ ଯୋଗୁଁ ଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର