୫ ଅକ୍ଟୋବରରୁ ଏହି ୪ ସହରରେ ଜିଓ ଆରମ୍ଭ କରିବ ୫ଜି ସେବାର ଟ୍ରାଏଲ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ଦେଶର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଟେଲିକମ୍‌ କମ୍ପାନି ଜିଓ ଅକ୍ଟୋବର ୫ରୁ ଦେଶର ଚାରିଟି ସହର- ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, କୋଲକାତା ଏବଂ ବାରଣାସୀରେ ୫ଜି ସେବାର ଏକ ବିଟା ପରୀକ୍ଷଣ ଆରମ୍ଭ କରିବ ବୋଲି କମ୍ପାନି ପକ୍ଷରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି।

କମ୍ପାନି ଏହାର ୫ଜି ସେବା ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଜିଓ ଟ୍ରୁ ୫ଜି ସ୍ୱାଗତ ଅଫର ଅଧୀନରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଏକ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ପଠାଇବ, ଏବଂ ଗ୍ରାହକମାନେ ପ୍ରତି ସେକେଣ୍ଡ ବେଗରେ ୧ ଗିଗାବିଟ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅସୀମିତ ୫ଜି ଡାଟା ପାଇବେ।
ଜିଓ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ମୋବାଇଲ୍‌ କଂଗ୍ରେସ ୨୦୨୨ରେ ଏହାର ଟ୍ରୁ-୫ଜି ସେବାର ସଫଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ଜିଓ ୪ଟି ସହର- ମୁମ୍ବାଇ, ଦିଲ୍ଲୀ, କୋଲକାତା ଏବଂ ବାରଣାସୀରେ ଜିଓ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଦଶହରାର ଶୁଭ ଅବସରରେ ଏହାର ଟ୍ରୁ-୫ଜି ସେବାର ବିଟା ଟ୍ରାଏଲ୍‌ ଘୋଷଣା କରୁଛି।

ନିମନ୍ତ୍ରିତ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ବିଦ୍ୟମାନ ଜିଓ ସିମ୍‌ କିମ୍ବା ୫ଜି ହ୍ୟାଣ୍ଡସେଟ୍‌ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ ନକରି ସ୍ୱତଃସ୍ପୃତ ଭାବେ ଜିଓ ପ୍ରକୃତ ୫ଜି ସେବାକୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍‌ ହେବେ। ଗ୍ରାହକମାନେ କେବଳ ସେମାନଙ୍କର ବିଦ୍ୟମାନ ୪ଜି ଯୋଜନା ପାଇଁ ଦେୟ ଦେବେ ଏବଂ ପରୀକ୍ଷଣ ସମୟରେ ୫ଜି ଡାଟା ପାଇଁ ଅତିରିକ୍ତ ରାଶି ଆଦାୟ କରାଯିବ ନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର