ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଙ୍ଗଠନ ‘ଲଶ୍କର୍‌-ଏ-ତୈବା’ ଆର୍ଥିକ ନେଟ୍‌ୱାର୍କର ଛଅ ଜଣ ସାହାଯ୍ୟକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପୁଲିସ

ଶ୍ରୀନଗର: ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ଯୋଗାଣ ମାମଲା ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ତଦନ୍ତ‌ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ ଶନିବାର ଦିନ ଜମ୍ମୁ ଓ କଶ୍ମୀର ପୁଲିସର ସ୍ପେସାଲ୍ ଅପରେସନ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍ ଅନ୍ୟୂନ ଛଅ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ଅଧିକ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରି ଜମ୍ମୁ ପୁଲିସ୍‌ ଇନ୍‌ସ୍ପେକ୍ଟର୍‌ ଜେନେରାଲ୍‌ ମୁକେଶ ସିଂହ କହିଛନ୍ତି, ଜମ୍ମୁରେ ଲଶ୍କର୍‌-ଏ-ତୈବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଟେରର୍‌-ଫାଇନାନ୍‌ସିଙ୍ଗ୍‌ ନେଟ୍‌ୱାର୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ସ୍ପେସାଲ୍ ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ମୁଦାସିର ଫାରୁକ ଭଟ୍ଟ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପଚରା ଉଚୁରା କରିଥିଲା। ଲଶ୍କର-ଏ-ତୈବା ସହ ତା’ର ସମ୍ପୃକ୍ତି ଥିବା କଥା ସେ ସ୍ବୀକାର କରିଛି।

Image Courtesy of Deccan Herald

ତାଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ଅଧାରରେ ସ୍ପେସାଲ୍ ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୁପ୍ ଲଶ୍କର-ଏ-ତୈବା ସହ ଜଡ଼ିତ ଅନ୍ୟ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଗିରଫ ବ୍ୟକ୍ତିମାନେ ହେଉଛନ୍ତି ତୌକିର୍ ଅହମଦ ଭଟ, ଅସିଫ ଭଟ, ଖଲିଦ ଲତିଫ ଭଟ, ଗାଜି ଇକ୍‌ବାଲ୍ ଏବଂ ତାରିକ୍‌ ହୁସେନ୍ ମିର।

ସେମାନେ ଅଗଷ୍ଟ ୫ କିଂବା ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ପାଇଁ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନିମନ୍ତେ ଯୋଜନା କରିଥିବା ସମ୍ବନ୍ଧରେ ଆମ ନିକଟରେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସୂଚନା ନାହିଁ। କିନ୍ତୁ, ଉଦ୍ୟମ ପୁନଃସକ୍ରିୟ ହୋଇଥିବାରୁ ଭବିଷ୍ୟତ ନିମନ୍ତେ ସେମାନେ କୌଣସି ବଡ଼ ଯୋଜନା କରୁଥିଲେ।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.