ବିବିସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରି ଦେଖିବାକୁ ଅଡ଼ିବସିଛି ଜେଏନୟୁ ଛାତ୍ରସଂଘ ; ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଓ ଇଣ୍ଟରନେଟ ସଂଯୋଗ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କଲେ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କଟକଣା ସତ୍ତ୍ବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ବିବିସି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଦେଖିବାକୁ ଦିଲ୍ଲୀର ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ (ଜେଏନୟୁ)ର ଗୋଟିଏ ଛାତ୍ରଗୋଷ୍ଠୀ ଅଡ଼ିବସିଛନ୍ତି । ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଛାତ୍ର ସଂଘ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟର ବିଦ୍ୟୁତ  ଏବଂ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସଂଯୋଗକୁ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ କରିଛି । ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଶାସନର କଠୋର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ସତ୍ତ୍ୱେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ସ୍କ୍ରିନିଂ ମନୋଭାବରୁ ବିଚ୍ୟୁତ ହେବାକୁ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କର ଏକ ଗୋଷ୍ଠୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନ ହେବା ପରେ ପ୍ରଶାସନ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି।

ଜେଏନୟୁ ଛାତ୍ର ସଂଘ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ୯ଟାରେ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଉପରେ ବିବିସି ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଏକ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଦେଖାଇବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା, ଯଦିଓ ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଶାସନ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଇନଥିଲା ।

ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଶାସନ ଛାତ୍ର ସଂଘକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲା ଯେ ଯଦି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଦେଖାଯାଏ ତେବେ ଶୃଙ୍ଖଳାଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଏହା ଉପରେ ଛାତ୍ର ସଂଘ ଜେଏନୟୁ ପ୍ରଶାସନଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଥିଲା ଯେ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଦେଖାଇ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର କେଉଁ ନିୟମକୁ ସେମାନେ ଶେଷରେ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରୁଛନ୍ତି? ଛାତ୍ର ସଂଘ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଏହି ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟାରୀ ଦେଖାଇ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକ ସଦ୍ ଭାବନାକୁ ନଷ୍ଟ କରୁନାହାଁନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର