ଜୁନ୍‌ ୪ରେ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’ଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ଆସିବ: ଯୋଗୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସୋମବାର ହରିୟାଣାର କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜୁନ୍‌ ୪ ଫଳାଫଳ ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’ଙ୍କ ବାର୍ତ୍ତା ସହିତ ଆସିବ।

ରାଲିରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରକୁ କର୍ମଭୂମି ବୋଲି ବର୍ଣ୍ଣନା କରି କହଛନ୍ତି, କୁରୁକ୍ଷେତ୍ର ହେଉଛି ଏକ କର୍ମଭୂମି ଏବଂ ବୋଧହୁଏ ଏହା ଏକମାତ୍ର ଭୂମି ଯେଉଁଠାରେ ସେନା ଏହି ଭୂମିକୁ ‘ଧର୍ମଭୂମି’ ବୋଲି କହିଥିଲା। ଏହା କେବଳ ଭାରତରେ ଏବଂ ତାହା ମଧ୍ୟ କୁରୁକ୍ଷେତ୍ରରେ ହୋଇପାରେ। ଯେଉଁ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା ତାହା ଧର୍ମ, ନ୍ୟାୟ, ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଲଢ଼ାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଜୁନ୍‌ ୪ରେ ଯେଉଁ ଫଳାଫଳ ବାହାରିବ ତାହା ‘ସତ୍ୟମେବ ଜୟତେ’ର ବାର୍ତ୍ତା ଦେବ।

ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ତାଙ୍କ ରାଲିରେ ବିଗତ ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଦେଶରେ ହୋଇଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ, ୧୦ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏକ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ଭାରତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ଭାରତର ଉନ୍ନତି କେବଳ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ ନୁହେଁ ବରଂ ସମସ୍ତ ୧୪୦ କୋଟି ଭାରତୀୟଙ୍କ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ବିଷୟ।

ନକ୍ସଲବାଦ ଓ ଆତଙ୍କବାଦର ଅନ୍ତ ସମ୍ପର୍କରେ ୟୁପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି, ସୀମାକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖାଯାଇଛି। ଏବେ କୌଣସି ଶତ୍ରୁ ଆମ ସୀମାରେ ଅନୁପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଆଜି ଆତଙ୍କବାଦ ଓ ନକ୍ସଲ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ହେଉଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ନିରୀହ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଉଥିଲେ। ସକାଳୁ ଏକ ଠକେଇରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଥିଲା ଏବଂ ସନ୍ଧ୍ୟା ବେଳକୁ ଆମେ କିଛି ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ପାଉଥିଲୁ … ଆଜି ଏତେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇଛି। ଯଦି ଆଜି ବାଣ ବିସ୍ଫୋରଣ ହୁଏ, ତା’ହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ କହୁଛି ଏଥିରେ ସେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନୁହେଁ। ଏହା ଏକ ନୂଆ ଭାରତ ବୋଲି ସେମାନେ ଜାଣନ୍ତି। ‘ଭାରତ ଛେଡତା ନାହି ହୈ ଲେଗିନ୍‌ ଆଗର କୋଇ ଛେଡତା ହୈ ତୋ ଛାଡତା ବି ନାହି ହୈ’। ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ଓ ସର୍ଜିକାଲ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ ଜରିଆରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱକୁ ନିଜର ଶକ୍ତି ଦେଖାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର