କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ହେବା ପରେ ଶିବରାଜଙ୍କୁ ଏହା କହିଲେ କମଲନାଥ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଜିତିବା ପରେ ଜୁନ୍ ୧୧ ରେ କୃଷି ଓ କୃଷକ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଶିବରାଜ କୃଷି ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ଦାୟିତ୍ୱ ନେବା ମାତ୍ରେ ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଲ ନାଥ ତାଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ୨୦୨୩ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସମୟରେ ଗହମ ଏବଂ ଧାନର ମୂଲ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରତିଶୃତିକୁ କମଲ ନାଥ ମନେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। କମଲ ନାଥ ‘ଏକ୍ସ’ରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଗଠନ ହେବାର ୬ ମାସ ବିତିଗଲାଣି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଏକ ନୂତନ ସରକାର ଗଠନ ହୋଇଛି ଓ ଆଚରଣ ବିଧି ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା କୌଣସି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୂରଣ କରି ନାହିଁ। ବିଜେପି ଏହାର ଇସ୍ତାହାରରେ କହିଥିଲା ଯେ ରାଜ୍ୟରେ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ଗହମ କ୍ୱିଣ୍ଟାଲ ପିଛା ୨୭୦୦ ଟଙ୍କା ଏବଂ ଧାନ ପିଛା ୩୧୦୦ ଟଙ୍କା ଏମଏସପି ଦିଆଯିବ।

କମଲ ନାଥ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ମୋହନ ଯାଦବ ଏବଂ ନୂତନ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ କେନ୍ଦ୍ର କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନଙ୍କୁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଚାଷୀଙ୍କୁ ଦେଇଥିବା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଳନ ନକରିବାର କାରଣ କ’ଣ? ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଯେତେବେଳେ ବିଜେପି ଏହି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଶିବରାଜ ଜୀ ନିଜେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଥିଲେ। କୃଷି ମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପୂରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ। ଆପଣ କାହିଁକି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟିରୁ ପଛଘୁଞ୍ଚା ଦେଉଛନ୍ତି? କମଲନାଥ ଲେଖିଛନ୍ତି ଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଲୋକମାନେ ଧୀରେ ଧୀରେ ବୁଝିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ଖାଇବା ଏବଂ ଦେଖାଇବା ଦାନ୍ତ ଅଲଗା ଅଲଗା ଥାଏ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର