ମୋଦୀଙ୍କର ଅଂହକାର ବଢ଼ିଗଲାଣି, ସେ ନିଜକୁ ଭଗବାନ ଭାବୁଛନ୍ତି: କେଜ୍ରିୱାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କର ଅହଂକାର ବଢ଼ିଗଲାଣି। ସେଥିପାଇଁ ଆଜିକାଲି ସେ ନିଜକୁ ଭଗବାନ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏହି କଥା କହିଛନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ପଚରାଯାଇଥିଲା ଯେ ସେ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଲାଇନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ କିଛି ଲାଭ ହେବ କି? ଏହା ଉପରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୀତାରେ ଏହା ଲେଖାଯାଇଛି ଯେ ଜଣେ କର୍ମ କରିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ଫଳାଫଳ ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବା ଉଚିତ ନାହିଁ | ମୁଁ ପ୍ରଚାର କରିଛି ଏହାର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବହୁତ ଭଲ ହୋଇଛି | ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବିଷୟରେ କହୁ ନାହାଁନ୍ତି। ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପିକୁ ନେଇ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ରୋଧ ରହିଛି। ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଏବଂ ବେକାରୀ ସମସ୍ୟାକୁ ନେଇ ଲୋକମାନେ ବହୁତ କଷ୍ଟ ଅନୁଭବ କରୁଛନ୍ତି |

ଲୋକମାନେ ବିଜେପିକୁ ନେଇ ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ କିଛି କହୁନାହାନ୍ତି ବରଂ ସେ ଗତ ଦୁଇ ମାସ ଧରି ଇୟାଡୁସିଆଡ଼ୁ କଥା କହୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଶରଦ ପାୱାରଙ୍କୁ ବୁଲୁଥିବା ଆତ୍ମା କୁହାଯାଉଥିବାବେଳେ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେଙ୍କୁ ବାଲାସାହେବ ଠାକରେଙ୍କ ନକଲି ସନ୍ତାନ ବୋଲି କୁହାଯାଏ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜନସାଧାରଣ ତାଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେବେ କି? ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କଠାରେ ଅହଂକାର ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଏଏପି) ମୁଖ୍ୟ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଅହଂକାର ବଢିଯାଇଛି | ସେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କ ମାତୃ ଗର୍ଭରୁ ଜନ୍ମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି, ସେ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ଅବତାର | ସେ ନିଜକୁ ଭଗବାନ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ୨୦୧୪ ରେ ନିଜକୁ ପ୍ରଧାନସେବକ ବୋଲି କହିଥିଲେ, ତା’ପରେ ୨୦୧୯ ରେ ନିଜକୁ ଚୌକିଦାର ବୋଲି କହିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦୨୪ ରେ ନିଜକୁ ଭଗବାନ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର