ମୋତେ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ମିଳିବା କଥା: କେଜ୍ରିୱାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବର୍ଦ୍ଧିତ ଜଳ ବିଲର ପେମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଏକକାଳୀନ ଦେୟ ସ୍କିମ୍ ବନ୍ଦ ହେବା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଆଜି ବିକ୍ଷୋଭ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ଦଳୀୟ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଭୁଲ ଜଳ ବିଲ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାୟ ୧୧ ଲକ୍ଷ ପରିବାର ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଏହି ଭୁଲ ଜଳ ବିଲ୍ ସଂଶୋଧନ ପାଇଁ ଆମ ସରକାର ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରି ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଆମେ ସଂଘର୍ଷ କରିବୁ ଏବଂ ଏହି ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ସରକାର କିପରି ଚଳାଉଛି ତାହା ଆପଣ ବୁଝିପାରିବେ ନାହିଁ, ସେମାନେ ଆମକୁ କାମ କରିବାକୁ ଦେଉନାହାନ୍ତି । ମୁଁ ଯେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରକାର ଚଳାଉଛି, ମୋତେ ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ଦେବା ଉଚିତ୍। ମୁଁ ସରକାର ଚଳାଉଛି ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ କଥା ଶୁଣୁଛନ୍ତି |

ଯେତେବେଳେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାର ଅଧିକାର ରହିବା ଉଚିତ୍, ସେମାନେ ସଂସଦରେ ଏକ ଆଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଏହାକୁ ଖାରଜ କରିଦେଇଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ମୋତେ କେହି ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ, ମୁଁ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରଖିବି | ମୋର ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ହେଉଛନ୍ତି ମୋର ଜନତା | ମୁଁ ଆଉ କୌଣସି ନୋବେଲ ପୁରସ୍କାର ଚାହୁଁ ନାହିଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମର ଯୋଜନା କ’ଣ ତାହା ଭଲ ଭାବରେ ଶୁଣିବା ଜରୁରୀ । ଏହି ଯୋଜନା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ବିଜେପି ଏଲଜିଙ୍କୁ କହିଛି । ଅଧିକାରୀମାନେ କହୁଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ଏହି ଯୋଜନାକୁ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଆଣି ପାରିବୁ ନାହିଁ। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆମେ ଏହାକୁ କ୍ୟାବିନେଟକୁ ଆଣିବା ତେବେ ସେମାନେ ଆମକୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବେ। ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ଏହାକୁ କ୍ୟାବିନେଟରେ ଆଣି ପାରିବୁ ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର