ଯେ କୌଣସି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ଗିରଫ ହୋଇପାରନ୍ତି ତେଜସ୍ବୀ ଯାଦବ: କେଜ୍ରିୱାଲ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ଷଷ୍ଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମେ ୨୫ରେ ଦିଲ୍ଲୀର ସାତୋଟି ଆସନରେ ମତଦାନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ସେପଟେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ଏକ ବଡ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟିର ସଂଯୋଜକ କେଜ୍ରିୱାଲ ବୁଧବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ସହିତ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ସମଗ୍ର ବିରୋଧୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବାର୍ତ୍ତା। ଆପ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେମାନେ (ବିଜେପି ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର) ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଧ୍ୟରେ ମୋତେ ଗିରଫ କରିପାରନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନେ କାହାକୁ ବି ଗିରଫ କରିପାରିବେ। ଏହି ସମୟରେ ସେ ବିଜେପି ଏବଂ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। ଦିଲ୍ଲୀରେ ଓକିଲମାନଙ୍କର ଏକ ବୈଠକରେ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଗୋଟିଏ ଦେଶ, ଜଣେ ନେତା – ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ମିଶନରେ କାମ କରୁଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ମିଶନ ଅଧୀନରେ ସେମାନେ ସେହି ଲୋକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବେ ଯେଉଁମାନେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସ୍ୱର ଉତ୍ତୋଳନ କରୁଛନ୍ତି।

କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ (ମୋଦୀ) ମୋତେ ଗିରଫ କରିଛନ୍ତି। ହେମନ୍ତ ସୋରେନ, ମନୀଷ ସିସୋଡିଆ, ସତ୍ୟେନ୍ଦ୍ର ଜୈନ, ସଞ୍ଜୟ ସିଂଙ୍କ ସହ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଏମ.କେ ଷ୍ଟାଲିନଙ୍କ ବହୁ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମୟରେ କେଜ୍ରିୱାଲ କେରଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଆରଜେଡି ନେତା ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ( ମୋଦୀ) ପି ବିଜୟନ ଏବଂ ତେଜସ୍ୱୀ ଯାଦବଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଗିରଫ କରାଯାଇପାରେ। ସେ କହିଛନ୍ତି, “ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଋଷରେ ପୁଟିନ ସବୁ ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପୁରାଇଦେଇଥିଲେ କିମ୍ବା ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା ସେତେବେଳେ ସେ ୮୭ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲେ। ବାଂଲାଦେଶରେ ଶେଖ ହସିନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ପାକିସ୍ତାନରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଜେଲରେ ରଖାଯାଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଘଟଣା ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ’’ କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ସେ ପୁଣି ଜିତନ୍ତି, ତେବେ ସେ ନିର୍ବାଚନ କରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଯଦି ସେ ନିର୍ବାଚନ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ପୁଟିନ କିମ୍ବା ହିଟଲର ଭଳି କରାଇବେ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର