ଭଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବାରୁ ସିସୋଦିଆ ଜେଲ ଗଲେ: ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ଏଭଳି କହିଲେ ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମନୀଷ ସିସୋଦିଆ କୌଣସି ଦୁର୍ନୀତି କରିନଥିଲେ ବରଂ ଭଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପୁରାଇଦିଆଗଲା | ବିଜେପି ବିରୋଧରେ କିଛି ଏଭଳି କହିଛନ୍ତି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ | କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଥିବା ବିଜେପି ସରକାର ଆମକୁ ମୋହଲା କ୍ଲିନିକ୍ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇ ନଥିଲେ, ସେମାନେ ଏହାକୁ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆମେ ରାଜି ହୋଇନଥିଲୁ ଏବଂ ମୋହାଲା କ୍ଲିନିକ୍ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲୁ | ଏହା ପରେ ବିଜେପି ଉପରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ କହି ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବା ଯୋଜନା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ | ଏହାପରେ ଆମେ ଆମେ ଉପରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କ ବାସଭବନ ସମ୍ମୁଖରେ ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲୁ | ତା’ପରେ ହିଁ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ସିସିଟିଭି ଫାଇଲ୍ ପାସ୍ କରିଥିଲେ। ସେମାନେ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲୁ |

ଦେଶର ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିଦ୍ୟାଳୟଗୁଡ଼ିକ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଇଛି | ଏହାପରେ ସେମାନେ ମନୀଷ ସିସୋଡିଆଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପୁରାଇଦେଇଥିଲେ | ସିସୋଦିଆ କୌଣସି ଦୁର୍ନୀତି କରିଥିବାରୁ ଜେଲରେ ନାହାନ୍ତି ବରଂ ସିସୋଡିଆଙ୍କୁ ଜେଲରେ ପୁରାଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ଭଲ ବିଦ୍ୟାଳୟ ନିର୍ମାଣ କରିଥିଲେ | କେଜ୍ରିୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖନ୍ତୁ, ମୁଁ ଲୋକଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ଦେବି ନାହିଁ | ମୁଁ ଗୋଟିଏ କଥା କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଏଥର ଯଦି ଆମେ ଏବଂ ଆମର ସହଯୋଗୀ ଦଳ ସାତୋଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଜିତିବା, ତେବେ ସଂସଦରେ ଆମର ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ ଏବଂ ଏହାପରେ ଉପରାଜ୍ୟପାଳ ଆମକୁ ଅଟକାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର