କୁଏତ୍ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ବିଲ୍ଡିଂ ମାଲିକ କେରଳର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ​କୁଏତର ଏକ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୪୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଅନ୍ୟ ୧୫ଜଣ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଯେଉଁ ବିଲ୍ଡିଂରେ ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିଲା ​​ତାହା ଏନବିଟିସି ଗ୍ରୁପ୍ ଦ୍ବାରା ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିଲା। ଏହାର ମାଲିକ କେରଳର ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ଯାହାଙ୍କର ନାମ କେ.ଜି ଅବ୍ରହାମ।

ଏନବିଟିସି ଗ୍ରୁପ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଖୋଲୁନାହିଁ। ଏହାର ଲିଙ୍କଡଇନ୍ ପୃଷ୍ଠାରେ ଉପଲବ୍ଧ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି କମ୍ପାନୀ ତୈଳ, ଗ୍ୟାସ୍ ଏବଂ ନିର୍ମାଣ ପରି କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଏନବିଟିସିର ଏକ ସୁପରମାର୍କେଟ ମଧ୍ୟ ଅଛି। ଏହି ସୁପରମାର୍କେଟରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ବିଲଡିଂରେ ଥିଲେ। ୧୯୭୭ରେ ଏନବିଟିସି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିଲା। ଲିଙ୍କଡିନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା ଏକ ଚୁକ୍ତିଭିତ୍ତିକ କମ୍ପାନୀ ଅଟେ। ଏହି କମ୍ପାନୀ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ, ନିର୍ମାଣ, ବୈଷୟିକ ସେବା, ଭାରୀ ଯନ୍ତ୍ରପାତି ଲିଜ୍, ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ, ହୋଟେଲ ଏବଂ ଖୁଚୁରା ବ୍ୟବସାୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରେ। କମ୍ପାନୀରେ ପ୍ରାୟ ୧୪ ହଜାର କର୍ମଚାରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି।

କେ.ଜି ଅବ୍ରହାମଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ୍ ଚାମ୍ବରସ ୱେବସାଇଟରେ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ଅନୁଯାୟୀ, କେଜି ଅବ୍ରହାମ ହେଉଛନ୍ତି ଏନବିଟିସି ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଅଂଶୀଦାର ଏବଂ ଏମଡି। ୱେବସାଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଏହା କୁଏତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ନିର୍ମାଣ କମ୍ପାନୀ। କେ.ଜି ଅବ୍ରହାମ ମଧ୍ୟ କେରଳରେ ଅବସ୍ଥିତ ୫ ତାରକା ହୋଟେଲ କ୍ରାଉନ୍ ପ୍ଲାଜାର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍। ସେ କେଜିଏ ଗ୍ରୁପ୍ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଛନ୍ତି ଯାହା କୁଏତ ଭିତ୍ତିକ କମ୍ପାନୀ।

କୁଏତର ଏହି ବିଲଡିଂରେ ସମୁଦାୟ ୧୯୫ ଜଣ ଲୋକ ରହୁଥିଲେ। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଭାରତୀୟ ମୂଳରୁ ଆସିଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ବ୍ଲୁ କୋଲାର ଚାକିରିରେ କାମ କରୁଥିଲେ। ଅନେକ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ଏନବିଟିସି ର ଥିଲେ ଯାହାର ଏହି ବିଲଡିଂ ଥିଲା। କୁଏତର ଡେପୁଟି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ୟୁସୁଫ ଅଲ ସାବ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସ୍ଥିତିର ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର