ଯୋଗ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପାଗଳ ହୋଇ ଚାଲିଆସିଲେ ଚୀନ ଯୁବତୀ

ରାୟପୁର: ପ୍ରେମ କେବେ ଏବଂ କାହା ସହ ହୋଇଯିବ ସେ ନେଇ କେହି କହିପାରିବେ ନାହିଁ | ଦୁଇଟି ହୃଦୟ କେତେବେଳେ ଏକ ହୋଇସାରିଥିବ, ଦୁଇଟି ମନ କେତେବେଳେ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ ହୋଇସାରିଥିବ ତାହା କେବେ କହିହୁଏ ନାହିଁ | ଭାଲେଣ୍ଟାଇନ ଡେ ଅବସରରେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ପ୍ରେମ କାହାଣୀ କହିବୁ, ଯାହାକୁ ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି ବିଶ୍ୱାସ କରିବେ ଯେ ଶାଶ୍ୱତ ପ୍ରେମ ମାନେନାହିଁ ଧର୍ମ, ବର୍ଣ୍ଣ ଓ ନାଗରିକତା | ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଯାଉଥିବା ପ୍ରେମ କାହାଣୀରେ ମୁଖ୍ୟ ଚରିତ୍ରରେ ଅଛନ୍ତି ଚାଇନାର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀ ଏବଂ ଛତିଶଗଡର ଜଣେ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷକ । ଛତିଶଗଡର ବାସିନ୍ଦା ଲୋକେଶ ଚୀନରେ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷକ ଭାବେ ଚାକିରି କରନ୍ତି | ଲୋକେଶ ଭାରତରୁ ଯୋଗରେ ପୋଷ୍ଟ ଗ୍ରାଜୁଏସନ କରିଥିଲେ | ଏହା ପରେ ସେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମଧ୍ୟ କିଛି ବର୍ଷ କାମ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଲୋକେଶ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ ଯେ ଚାଇନାର ଭାରତୀୟ ଯୋଗ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନରେ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷକ ଆବଶ୍ୟକ। ସେ ଏଥିପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରି ମିଳିଯାଇଥିଲା | ଚାକିରି ପାଇବା ପରେ ଲୋକେଶ ସେଠାରେ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ଚାଇନିଜ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଯୋଗ ଶିକ୍ଷା ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ଚାଇନାର ଯୁବତୀ ହାଉ ଜୋଙ୍ଗ ଏହି ଯୋଗ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସୁଥିଲେ। ଯୋଗ ଶିଖିବାବେଳେ ସେ ଲୋକେଶଙ୍କ ପ୍ରେମରେ ପଡିଥିଲେ। ଧୀରେ ଧୀରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ପସନ୍ଦ କଲେ ଏବଂ ପରେ ଦୁହେଁ ବିବାହ ମଧ୍ୟ କଲେ | ଏନେଇ ଲୋକେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭଳି ସେମାନଙ୍କର ମଧ୍ୟ କେବେ କେମିତି ଝଗଡା ହେଉଥିଲା | ଏହି ଝଗଡ଼ାକୁ ନେଇ ଉଭୟ ଏତେ ବିରକ୍ତ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ଯେ ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ରେକଅପ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅବଶ୍ୟ, ଯେତେବେଳେ ଲୋକେଶ ଚୀନ୍ ଛାଡି ଭାରତକୁ ଆସିଲେ, ସେ ଏଠାରେ ହାଉ ଜୋଙ୍ଗଙ୍କୁ ବହୁତ ଖୋଜିଥିଲେ | ଅନ୍ୟପଟେ, ହାଉ ଜୋଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଲୋକେଶଙ୍କୁ ବହୁତ ମନେ ପକାଉଥିଲେ | ଏହା ପରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପରକୁ ମେସେଜ୍ କଲେ ଏବଂ ପରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପର୍କ ମଜବୁତ ହେବାକୁ ଲାଗିଲା | ୨୦୧୯ ମସିହାରେ, ଲୋକେଶ ଏବଂ ହାଉ ଜୋଙ୍ଗ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ ସେମାନେ ବିବାହ କରିବେ | ଏହା ପରେ ଉଭୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଦମ୍ପତିଙ୍କର ମଧ୍ୟ ଏକ ସନ୍ତାନ ଅଛି | ଲୋକେଶ ଏବଂ ହାଉ ଜୋଙ୍ଗ ଗତ ୪ ବର୍ଷ ଧରି ଚାଇନାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଲୋକେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରେମ କାହାଣୀ ହିଁ ପ୍ରମାଣିତ କରିଥାଏ ଯେ ଯଦି ତୁମର ପ୍ରେମ ସତ, ତେବେ ଦୁଇ ଦେଶର ସୀମା ସହ ଭାଷା ମଧ୍ୟ ବାଧକ ସାଜିବ ନାହିଁ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର