ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବାକୁ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରିଥିଲା ବିଜେପି: ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖ

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତଙ୍କ ମାମଲାରେ ଏମ୍ସ ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅନିଲ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ଯୋଗୁଁ ବିଜେପି ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ରାଜନୀତିକରଣ କରିଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲା ନାମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ରଚାଯାଇଥିଲା ।  ଏମ୍ସ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପ୍ରମାଣ କରେ ଯେ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଅନୁସନ୍ଧାନ ଠିକ ଥିଲା।

ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି, ସୁଶାନ୍ତଙ୍କ ନାମରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଷଡଯନ୍ତ୍ର କରାଯାଇଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସକୁ ବଦନାମ କରିବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ପୁଲିସର ତଦନ୍ତ ରିପୋର୍ଟକୁ ନେଇ ଏହି ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରାଯାଇଥିଲା। ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲାରେ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର କରିବା ପଛରେ ବିଜେପିର ହାତ ଅଛି। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଜେପି ରାଜନୀତି କରିଥିଲା। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ସୁଶାନ୍ତ ମାମଲା ରାଜନୀତିକରଣ କରାଯାଇଛି।

Photo-TV9 Bharatbrash

ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ କେବଳ ବିଜେପି ଦ୍ୱାରା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇଥିଲା ଯାହାଦ୍ୱାରା ସେମାନେ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଉପକୃତ ହୋଇପାରିବେ। ରାଜ୍ୟର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଜେପିର ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନାଭିସଙ୍କୁ ନେଇ ଦେଶମୁଖ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ଅସମ୍ମାନିତ କରିଥିବା ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ପାଣ୍ଡେ (ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ଡିଜିପି)ଙ୍କ ପାଇଁ ସେ ପ୍ରଚାର କରିବେ କି ନାହିଁ ମୁଁ ପଚାରିବାକୁ ଚାହେଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.