ସକାରାତ୍ମକ ଖବର ପ୍ରକାଶ କରିବା ପାଇଁ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା କଭର ଦେବେ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

କୋଲକାତା: ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଜ୍ୟର ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀ ଭଳି ସମୟରେ ସକରାତ୍ମକ ଖବର ଉପରେ ଅଧିକ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ କହି ନକାରାତ୍ମକ ଖବର ଲୋକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରୁଥିବା କହିଛନ୍ତି। “ଏହା ମୋର ମତ ନୁହେଁ, ମୁଁ ଏହା ଶୁଣିଛି। ସବୁବେଳେ ନକାରାତ୍ମକ ଖବର ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଚିନ୍ତାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇ ପଡୁଛନ୍ତି ବୋଲି ରାଜ୍ୟ ସଚିବାଳୟ ନାବନାରୁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଏକ ଭିଡିଓ ଜରିଆରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି।

“ସୁଟିଂ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ଧାରାବାହିକ ମଧ୍ୟ ନାହିଁ | ସେମାନେ କେବଳ କୋଭିଡ-୧୯ ସହ ଜଡିତ ଖବର ସବୁବେଳେ ଦେଖୁଛନ୍ତି | ସବୁବେଳେ କୋଭିଡ-୧୯ ସହ ଜଡିତ ଖବର ଦେଖୁଥିବାରୁ ଏହା ତାଙ୍କର ମାନସିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଉଛି | ଏଭଳି ସମୟରେ ସକରାତ୍ମକ ଖବରକୁ ହାଇଲାଇଟ୍ କରି ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗକୁ ଏକ ମଡେଲ ଭାବରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବାକୁ ମୁଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।

Central govt's schemes are around religion': Mamata slams Centre ...
Free Press Journal

ସେ କହିଛନ୍ତି, “ମହାମାରୀ ସମୟରେ ସାମ୍ବାଦିକମାନେ ଦିନରାତି କାମ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ଭଲ ଦରମା ନାହିଁ। ସେମାନେ ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ଆମେ ସମସ୍ତ ମାନ୍ୟତା ପ୍ରାପ୍ତ ସାମ୍ବାଦିକମାନଙ୍କୁ ଆମର ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା କଭର ଦେବୁ | ଏହା ଡାକ୍ତରୀ ଏବଂ ଜୀବନ କଭରର ଏକ ମିଶ୍ରଣ ହେବ, ଯାହାର ଅବଧି ମେ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ | ସେମାନେ ସରକାରଙ୍କ ସହ ଜଡିତ ହେବା ଉଚିତ୍। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ ସୂଚନା ରହିଛି, ଯାହା ଏହି ସଙ୍କଟ ସମୟରେ ଆମକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ। ଭୋକିଲା କିମ୍ବା ଅପବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ସୂଚନା ସେୟାର କରିବାକୁ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିବି ବୋଲି ମମତା କହିଛନ୍ତି। ”

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର