ବିଜେପି ସାଂସଦ ଅନନ୍ତ ମହାରାଜଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ମମତା: ଅଧଘଣ୍ଟା ଧରି ବୈଠକ, ରାଜନୈତିକ ମହଲରେ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଜାରି

କୋଲକାତା: ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି (ବିଜେପି) ସାଂସଦ ଅନନ୍ତ ମହାରାଜ ଓରଫ ନଗେନ ରାୟଙ୍କୁ ତାଙ୍କ କୁଚବିହାର ସ୍ଥିତ ବାସଭବନରେ ଭେଟିଛନ୍ତି। ନଗେନ ପାରମ୍ପରିକ ଉତ୍ତରୀୟ ଏବଂ ପାନପତ୍ର ସହିତ ଚକଚକା ପ୍ୟାଲେସରେ ମମତାଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କୁ ରାଜବଂଶୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଜଣେ ବଡ ନେତା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ରାଜନୈତିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବିବେଚନା କରାଯାଉଥିବା ଏହି ବୈଠକ ପ୍ରାୟ ୩୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିଥିଲା।

ନଗେନଙ୍କ ବାସଭବନରେ ପହଞ୍ଚିବା ପୂର୍ବରୁ ମମତା ବାନାର୍ଜୀ ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟାଳୟର ମଦନ ମୋହନ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରାର୍ଥନା କରିଥିଲେ। ବାନାର୍ଜୀ ସୋମବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସିଲିଗୁରିର ଉତ୍ତର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଏବଂ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ କୁଚ ବିହାରରେ ପହଞ୍ଚି ସେଠାରେ କାଞ୍ଚନଜଙ୍ଗା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ।

ସମ୍ପ୍ରତି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନିସିଥ ପ୍ରମାଣିକ କୁଚ ‌ବେହାର ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଟିଏମସି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୪୦ ହଜାର ଭୋଟରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପରଠାରୁ ରାଜବଂଶୀ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଏକ ବର୍ଗର ପ୍ରଭାବକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନଗେନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ନୂତନ ରାଜନୈତିକ ସମୀକରଣ ଗଠନ ହେବା ନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା ଚାଲିଛି।

ତେବେ ଦଳର ଅସନ୍ତୋଷ ବଢ଼ିବାର ସମ୍ଭାବନା ଥିବାରୁ ଏନେଇ ରାଜ୍ୟ ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ। ବୈଠକକୁ ନେଇ ନଗେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଭବିଷ୍ୟତରେ ଦେଖିବା କ’ଣ କରାଯିବ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର