ସୀମାରେ ଥିବା ଯବାନଙ୍କ ପାଇଁ ଦୀପଟିଏ ଜାଳନ୍ତୁ, ସପିଙ୍ଗ କରୁଥିଲେ ସ୍ବଦେଶୀ ଜିନିଷ କିଣନ୍ତୁ: ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମନ କି ବାତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଦଶହରା ଅବସରରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଅଭିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଶହରା କେବଳ ଅସତ୍ୟ ଉପରେ ସତ୍ୟର ବିଜୟର ପର୍ବ ନୁହେଁ ବରଂ ସଙ୍କଟ ଉପରେ ବିଜୟର ଉତ୍ସବ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ପୁଣି ଥରେ କହିଛନ୍ତି ଉତ୍ସବ ଆସୁଥିବାରୁ ଲୋକମାନେ କିଣାକିଣି କରିବେ | ଆପଣ ଭୋକାଲ ଫର ଲୋକାଲ ବାର୍ତ୍ତା ମନେ ରଖି ସ୍ୱଦେଶୀ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିବା ଜରୁରୀ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି, “ଆମକୁ ସେହି ସାହସୀ ସୈନିକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମନେ ରଖିବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁମାନେ ଏହି ଉତ୍ସବ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ସୀମାରେ ଭାରତ ମାତାଙ୍କର ସେବା ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି।

ତେଣୁ ଭାରତ ମାତାର ଏହି ସାହସୀ ପୁଅ ଏବଂ ଝିଅମାନଙ୍କ ସମ୍ମାନାର୍ଥେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବାକୁ ପଡିବ | ମୁଁ ମୋର ସାହସୀ ସୈନିକମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କହିବାକୁ ଚାହେଁ ଯେ ଯଦିଓ ଆପଣ ସୀମାରେ ଅଛନ୍ତି, ସମଗ୍ର ଦେଶ ଆପଣଙ୍କ ସହିତ ଅଛନ୍ତି | ମୁଁ ସେହି ପରିବାରର ବଳିଦାନକୁ ମଧ୍ୟ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି ଯାହାର ପୁଅ ଓ ଝିଅ ଆଜି ସୀମାରେ ଅଛନ୍ତି। ”

ସେହିପରି ମୋଦୀ ଆଜି ଖଦି ବାବଦରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଖଦି ଆଜି ଇକୋ-ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି କପଡା ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା, ଏହା ମଧ୍ୟ ଶରୀର ପାଇଁ ଅନୁକୂଳ କପଡା। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମେକ୍ସିକୋର ଓହାକା ସହର ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ ଥିବା ଖଦି ଓହାକା ଖଦି ନାମରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଓହାକାର ଜଣେ ଯୁବକ ମାର୍କ ବ୍ରାଉନ ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ଉପରେ ଏତେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ ଯେ ସେ ମେକ୍ସିକୋ ଯାଇ ଖଦି କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.