ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ମାୟାବତୀଙ୍କ ସମର୍ଥନ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଉପରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାର ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପକୁ ବହୁଜନ ସମାଜ ପାର୍ଟି (ବିଏସପି) ଜାତୀୟ ସଭାପତି ମାୟାବତୀ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାଜନୀତି ନକରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଏସପି ମୁଖ୍ୟ ମାୟାବତୀ ବୁଧବାର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍ ଏକ୍ସରେ ପୋଷ୍ଟ କରି ନିଜର ମତ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ମାୟାବତୀ ଏହି ପୋଷ୍ଟରେ ଲେଖିଛନ୍ତି, ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ଘଟିଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଘଟଣାରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଶ୍ରେଣୀର ନିରୀହ ଲୋକଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରାଯାଇଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ଏକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଛି। ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ ଏବଂ ନିନ୍ଦନୀୟ।

ସେ ଆହୁରି ଲେଖିଛନ୍ତି, ଏଭଳି ଆତଙ୍କବାଦୀ ଉପାଦାନଗୁଡ଼ିକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି। ଆମେ ଏହାକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଛୁ । କିନ୍ତୁ, ଏହାର ନାମରେ କୌଣସି ରାଜନୀତି କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ।

ନିକଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଜମ୍ମୁ-କଶ୍ମୀରରେ ରିୟାସିରେ ଏକ ବସ୍ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ। ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ବସ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ବାହାରକୁ ଯାଇ ଖାଇରେ ପଡ଼ିଯାଇଥିଲା। ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ୯ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ୪୧ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ।

ଏଥି ସହ କାଠୁଆ ଜିଲ୍ଲାର ହିରାନଗର ତହସିଲର ସାଇଦା ସୋହଲ ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁର୍ହି ହୋଇଥି‌ଲେ। ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲେ। ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ସେନା କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ବାହିନୀ ଘେରାବନ୍ଦୀ କରିଛନ୍ତି।ଏହା ସହିତ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ମଧ୍ୟ ଚାଲିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର