ମୋଦୀ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଉପରେ ବିତର୍କ କରିପାରିବେ ନାହିଁ, ମୋ ଭାଇ ଜଣେ ଭଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ: ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବଡ ବିବୃତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ୨୦୨୪ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନର ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅଭିଯାନ ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନ ୫ଟାରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୮ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୫୭ଟି ଲୋକସଭା ଆସନରେ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ। ଯେଉଁଥିରେ ରାୟବରେଲି ସିଟ୍ ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ। ଏଥର ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଆସନରୁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ ​​ତାଙ୍କୁ ଆମେଠିରୁ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ରାୟବରେଲି ଆସନ କଂଗ୍ରେସ ପାଇଁ ସମ୍ମାନର ପ୍ରଶ୍ନ ପାଲଟିଛି।

ଅଦ୍ୟାବଧି ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ସାରା ଦେଶରେ ପ୍ରଚାର କରୁଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ରାୟବରେଲିରେ ରହିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଦାବି କରୁଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ହିନ୍ଦୁଧର୍ମ ଉପରେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ବିତର୍କ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ଏକ ଘରୋଇ ଚ୍ୟାନେଲକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ସେ ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଏକ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ କାରଣ ସେ ଦେଶକୁ ଭଲଭାବରେ ବୁଝନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ସେ ହିନ୍ଦୁଧର୍ମର ଗଭୀରତାକୁ ମଧ୍ୟ ବୁଝନ୍ତି । ଯଦି ମୋଦୀ ଜୀ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସହ ବିତର୍କ କରନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ଆପଣଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରୁଛି ସେ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ। ଏହି ନିର୍ବାଚନରେ ​​ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ଇଣ୍ଡିଆ ମିଳିତ ମେଣ୍ଟର ନେତାମାନେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ କିଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ। ମେଣ୍ଟ ଯାହାକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ଆମେ ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିବୁ।

ପ୍ରିୟଙ୍କା କହିଛନ୍ତି ରାହୁଲଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗଣମାଧ୍ୟମରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଜେପି ନେତାମାନେ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ​​କିନ୍ତୁ ରାହୁଲ ଦୃଢ଼ ଭାବରେ ଠିଆ ହୋଇଥିଲେ। ସେମାନେ ନଇଁ ନ ଥିଲେ। ଭୟ କରି ନଥିଲେ। ବିଜେପି ଲୋକମାନେ ତାଙ୍କୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦେଇଥିଲେ, ସଂସଦରୁ ବହିଷ୍କାର କରିଥିଲେ, ମାମଲା ଦାଏର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାହୁଲ ନଇଁ ନ ଥିଲେ କି ହାରି ନ ଥିଲେ। ସମଗ୍ର ଦେଶ ବୁଝନ୍ତି ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ସତ୍ୟ କହିବେ। ପିଏମ ମୋଦୀ ଏବଂ ବିଜେପି ବ୍ୟାକଫୁଟରେ ଅଛନ୍ତି। ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ନିବେଦନ କରୁଛୁ ମୋଦୀ ଜୀ ପ୍ରକୃତ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଆସିବା ଉଚିତ କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଉପଯୁକ୍ତ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର