ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସି-ପ୍ଲେନର ଶୁଭାରମ୍ଭ କଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ, ୪୦ ମିନିଟରେ ଯାଇହେବ ୨୦୦ କିଲୋମିଟର

ଅହମ୍ମଦାବାଦ: ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସି-ପ୍ଲେନକୁ ଦେଶ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଆଜି ସମର୍ପିତ କରିଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ | ଆଜି ଗୁଜରାଟର କେୱଡିଆଠାରେ ମୋଦୀ ଏକ ୱାଟର ଏରୋଡ୍ରମ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ କେୱାଡିଆର ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ଅଫ୍‌ ୟୁନିଟଠାରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସାବରମତୀ ରିଭରଫ୍ରଣ୍ଟ ମଧ୍ୟରେ ସି-ପ୍ଲେନ ଚଳାଚଳର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଛି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ଶନିବାର ସର୍ଦ୍ଦାର ବଲ୍ଲଭଭାଇ ପଟେଲଙ୍କ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ କେୱଡିଆରୁ ସାବରମତି ନଦୀବନ୍ଧ ସି-ପ୍ଲେନ ସେବା ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ହେଉଛି ଦେଶର ପ୍ରଥମ ସମୁଦ୍ର ବିମାନ ସେବା |

ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସେବା ଅହମ୍ମଦାବାଦରୁ କେୱଡିଆ ଏବଂ କେୱଡିଆ ଠାରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ | ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆଜି ପ୍ରଥମ ସି-ପ୍ଲେନ ମାଧ୍ୟମରେ କେୱଡିଆରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦର ସାବରମତି ନଦୀ କୂଳକୁ ଯାତ୍ରା କରିଥିଲେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ନେଇ ସି-ପ୍ଲେନ ଦିନ ପ୍ରାୟ ୧ ଟା ସମୟରେ କେୱଡିଆରୁ ବାହାରି ସାବରମତୀରେ ପ୍ରାୟ ୧.୪୦ ରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା।

କେୱଡିଆ ଠାରୁ ସାବରମତି ମଧ୍ୟରେ ଦୂରତା ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କିଲୋମିଟର ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହାର ଭଡା ୧୫୦୦ ଟଙ୍କା ରଖାଯାଇଛି। ଆଉ ୨୦୦ କିଲୋମିଟରର ଏହି ଯାତ୍ରା ମାତ୍ର ୪୦ ମିନିଟରେ ଶେଷ ହେବ | ରାସ୍ତାରେ ଗଲେ ଏହି ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରିବାକୁ ପ୍ରାୟ ଚାରି ଘଣ୍ଟା ଲାଗେ | ସୂଚନା ଥାଉକି ସି-ପ୍ଲେନ ପାଇଁ କୌଣସି ରନୱେର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ। ୨୦୧୭ ଗୁଜୁରାଟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାରର ଶେଷ ଦିନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ସି-ପ୍ଲେନରେ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.