ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ହେଲେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ବଦଳିବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ: ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବୁଧବାର ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲରେ ଏକ ବିଶାଳ ଜନସମାବେଶକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିବାବେଳେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଛି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟରେ ଏକ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି ଯେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବର୍ଷିଆ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୂତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ଅର୍ଥାତ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ଦଳରୁ ଜଣେ ଜଣେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ | ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଚେୟାର ନିଲାମରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ମୋ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ। ଜନତା-ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ହେଉଛି ଭଗବାନଙ୍କର ରୂପ ଏବଂ ଯେତେବେଳେ ଜନତା-ଜନାର୍ଦ୍ଦନ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତି, ଏହା ଭଗବାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ହୋଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦେବାର ଏକମାତ୍ର ଉପାୟ ହେଉଛି କମଲ ବଟନ୍ ଦବାଇ ମୋଦୀଙ୍କୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଦିଅନ୍ତୁ | ଆପଣଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୋଟ୍ ଭାରତକୁ ବିଦେଶରେ ଗର୍ବିତ କରିଛି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆପଣଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୋଟ୍ ଶତ୍ରୁକୁ ବି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଦେଇଛି । ଆପଣଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଭୋଟ୍ ୫୦୦ ବର୍ଷ ଅପେକ୍ଷା ପରେ ଭବ୍ୟ ମନ୍ଦିରରେ ରାମଲାଲାଙ୍କୁ ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଇଲା | କଂଗ୍ରେସର ବିପଜ୍ଜନକ ଗୁପ୍ତ ଏଜେଣ୍ଡା ଏବେ ଖୋଲାଖୋଲି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ଧର୍ମନିରପେକ୍ଷତା ନାମରେ ଭୋଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ରାଜନୀତି କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟ ସାମାଜିକ ନ୍ୟାୟର ମୌଳିକ ଭାବନାକୁ ହତ୍ୟା କରିଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ କଂଗ୍ରେସ ଦଳ ଦଳିତ, ପଛୁଆ ବର୍ଗ ଏବଂ ଆଦିବାସୀଙ୍କୁ କେତେ ଘୃଣା କରୁଛି ତାହା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | ସ୍ୱାଧୀନତା ପରେ ବାବା ସାହେବ ଆମ୍ବେଦକରଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଅଧିକ ବିରୋଧ କରିଥିଲା | ବାବା ସାହେବ ସେତେବେଳେ ଦେଖିଥିଲେ ଯେ କଂଗ୍ରେସ କିପରି ଦେଶକୁ ଅବନତି ପଥରେ ନେଉଛି। ଆମର ସମ୍ବିଧାନର ନିର୍ମାତା ମିଳିତ ଭାବେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ ଧର୍ମ ଆଧାରରେ ସଂରକ୍ଷଣ ଦିଆଯାଇପାରିବ ନାହିଁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର