୪୫ଘଣ୍ଟା ଧ୍ୟାନ କରିବେ ମୋଦୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୨ ହଜାର ପୁଲିସ୍ ନିୟୋଜିତ ହେବେ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସପ୍ତମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମତଦାନ ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ତାମିଲନାଡୁର କାନ୍ୟାକୁମାରୀଠାରେ ଥିବା ପ୍ରସିଦ୍ଧ ବିବେକାନନ୍ଦ ରକ୍ ମେମୋରିଆଲରେ ଧ୍ୟାନ କରିବେ। ସେ ମେ’ ୩୦ ରେ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବେ ଏବଂ ଦିନରାତି ଏଠାରେ ବିତାଇବେ। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ଆଗମନ ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଉଛି। ତାଙ୍କ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ୨ ହଜାର ପୁଲିସ୍ ସହିତ ଅନେକ ସୁରକ୍ଷା ଏଜେନ୍ସି ନିୟୋଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ବିବେକାନନ୍ଦ ‘ମାତା ଭାରତ’ ବିଷୟରେ ଏକ ଐଶ୍ୱରୀୟ ଦର୍ଶନ ପାଇଥିଲେ। ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପରେ କେଦାରନାଥ ଗୁମ୍ଫାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ।

କହିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମେ’ ୩୦ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ଠାରୁ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖ ସନ୍ଧ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଧ୍ୟାନ ମଣ୍ଡପାମରେ ଧ୍ୟାନ କରିବେ। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀଙ୍କ ଗସ୍ତ ପୂର୍ବରୁ ଏଠାରେ ସୁରକ୍ଷା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି। ତିରୁନେଲଭେଲି ରେଞ୍ଜ ଡିଜି ପ୍ରଭେଶ କୁମାରଙ୍କ ସହ ପୋଲିସ୍ ଅଧୀକ୍ଷକ ସୁନ୍ଦରାଭାଥାନମ୍ ରକ୍ ମେମୋରିଆଲ୍, ବୋଟ ଜେଟି, ହେଲିପ୍ୟାଡ୍ ଏବଂ ଷ୍ଟେଟ୍ ଗେଷ୍ଟ ହାଉସରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି। ପିଏମ ମୋଦୀଙ୍କ ମୂଳ ସୁରକ୍ଷା ଦଳ ମଧ୍ୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ମେ’ ୩୦ ରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପରେ ପିଏମ ମୋଦୀ କନ୍ୟାକୁମାରୀରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ସେ ଜୁନ୍ ୧ ତାରିଖ ଅପରାହ୍ନ ୩ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିବେକାନନ୍ଦ ରକ୍ ମେମୋରିଆଲରେ ରହିବେ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏଠାରେ ୪୫ ଘଣ୍ଟା ରହିବେ। ତେଣୁ କୋଷ୍ଟାଲ୍ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗ୍ରୁପ୍, ଇଣ୍ଡିଆନ୍ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ଏବଂ ଭାରତୀୟ ନୌସେନା ସାମୁଦ୍ରିକ ସୀମା ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର