୧୩୦ କୋଟି ଭାରତୀୟ ଆମ ବନ୍ଧୁ: ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗବତ

ନାଗପୁର: ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି। ଏହି ସମୟରେ ଆରଏସଏସ ମୁଖ୍ୟ ମୋହନ ଭାଗବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସମସ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହି ଯୁଦ୍ଧରେ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିସହ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଘରେ ରୁହ ଏବଂ ଲକଡାଉନ୍ , ସାମାଜିକ ଦୂରତାକୁ ଅନୁସରଣ କର। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରିବା ତାଙ୍କର କାମ ନୁହେଁ, କାମ ହେଉଛି ତାଙ୍କର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ। ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ କରୋନା ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି | ଯୁଦ୍ଧ ହେଉଛି କରୋନା ଠାରୁ ଘରେ ରହି ଜିତିବା |

ସେହିପରି ଆରଏସଏସ ସ୍ୱୟଂ ସେବକ ମାନଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇ ଭାଗବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ଏକ ନୂତନ ରୋଗ ହୋଇଥିବାରୁ ସେ ବାବଦରେ ସବୁକିଛି ଜଣା ନାହିଁ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଅନୁମତି ନେଇ ସତର୍କତାର ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ | ମୋହନ ଭାଗବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ମଣିଷ ମଧ୍ୟରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ କରୁନାହୁଁ। ଆମର ପ୍ରୟାସ ହେଉଛି ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା |

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଲୋକମାନେ କ୍ଵାରାଣ୍ଟିନ ଭୟରୁ ଲୁଚି ରହିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଭୟଭୀତ ହେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ | ଭାଗବତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୧୩୦ କୋଟି ଲୋକ ହେଉଛନ୍ତି ଆମ ବନ୍ଧୁ, ସମସ୍ତେ ଭାରତର ପୁତ୍ର | ତେଣୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀକୁ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ | ଭବିଷ୍ୟତରେ ଏହି ସଙ୍କଟରୁ ଶିଖିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର