ନିର୍ଭୟା ପାଇଁ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ, ଆଉ ଏବେ: ଆପକୁ ଜୋରଦାର ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ନଡ୍ଡା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶର ଚମ୍ବାଠାରେ ଏକ ନିର୍ବାଚନ ରାଲିରେ ବିଜେପି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳର ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି। ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିକାଲି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ତାଙ୍କ ସହ ସମ୍ବିଧାନର ଏକ କପି ରଖୁଛନ୍ତି। ସେ କେବେ ଖୋଲି ଏହାକୁ ପଢ଼ିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ | ଜେପି ନଡ୍ଡା ସ୍ଵାତି ମାଲିୱାଲଙ୍କ ସହ ଘଟିଥିବା ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିର୍ଭୟା ମାମଲାରେ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ ବିଜୟ ଛକରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡ୍ରଇଂ ରୁମରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଅସଦାଚରଣ କରାଗଲା | ଏହିପରି କପଟୀମାନଙ୍କୁ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିବାକୁ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ କି? ସେମାନଙ୍କର ଆପଣମାନଙ୍କ ସହିତ କୌଣସି ସମ୍ପର୍କ ନଥାଏ |

ସେମାନେ ଦୁର୍ନୀତିଗ୍ରସ୍ତ ଏବଂ ପରିବାରବାଦ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖନ୍ତି। ଆତଙ୍କବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସେ କଂଗ୍ରେସକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଥିଲେ। ନଡ୍ଡା କହିଛନ୍ତି, ୧୦ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦେଶରେ ଏକ ଦୁର୍ବଳ ସରକାର ଥିଲା। ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରୁଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ଆଜି ଦେଶରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସରକାର ଅଛି। ଉରିରେ ଶତ୍ରୁମାନେ ଆମ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ | ଆମେ ସର୍ଜିକାଲ୍ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରି ଘରେ ପ୍ରବେଶ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲୁ। ସେହି ସମୟର ଅସହାୟ ସରକାର ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନେତାମାନଙ୍କୁ କାଶ୍ମୀରରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଡାକିବା ସହ ସେମାନଙ୍କୁ ବିରିୟାନି ଖାଇବାକୁ ଦେଉଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆଜି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସରକାର କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ରଦ୍ଦ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର