ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ କ୍ଷମତାକୁ ଆସିଲେ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଶୁଦ୍ଧିକରଣ କରାଇବୁ: କଂଗ୍ରେସ ନେତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏବେ ଦେଶରେ ରାଜନୈତିକ ମାହୋଲ ସରଗରମ ଥିବାବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଜନସଭାରେ ଉଭୟ ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ ଦଳର ନେତାମାନେ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି | ବିଶେଷ କରି ଏଥର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାରରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ପ୍ରସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ଅନେକ ଥର ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିସାରିଛି ଯେ କଂଗ୍ରେସ ସମେତ ବିରୋଧୀ ଦଳମାନେ ରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠା ଉତ୍ସବକୁ କାହିଁକି ବର୍ଜନ କରିଥିଲେ | ଏହାରି ଭିତରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନାନା ପାଟୋଲ ରାମ ମନ୍ଦିର ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ନାନା ପାଟୋଲ ରାମ ମନ୍ଦିରର ଶୁଦ୍ଧିକରଣ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିଜେପି ସରକାର ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ସଠିକ୍ ଢଙ୍ଗରେ ଓ ପରମ୍ପରାରେ ନିର୍ମାଣ କରିନାହାଁନ୍ତି।

ନାନା ପାଟୋଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଣ୍ଟ କ୍ଷମତାକୁ ଆସେ, ତେବେ ଆମେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିରକୁ ଶୁଦ୍ଧ କରିବୁ। କଂଗ୍ରେସ ନେତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିରର ପ୍ରାଣପ୍ରତିଷ୍ଠାକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ସରକାର କର୍ଣ୍ଣପାତ କରି ନଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାରିଜଣ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ରାମ ମନ୍ଦିରକୁ ଶୁଦ୍ଧ କରିବେ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ଚାରି ଜଣ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ନିଜ ସୁବିଧା ଅନୁଯାୟୀ ରାମଦରବାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବେ। ପାଟୋଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେଠାରେ ପ୍ରଭୁ ରାମଙ୍କର ମୂର୍ତ୍ତି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ରାମ ଲାଲାଙ୍କ ବାଲ୍ୟ ରୂପର ମୂର୍ତ୍ତି ଅଛି। ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣରେ ପ୍ରୋଟୋକଲ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଆମେ ଏହାକୁ ଧର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ସଂଶୋଧନ କରିବୁ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର