କରୋନା ଟିକା ନେଇଥିଲେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ବିଦେଶରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ

ମୁମ୍ବାଇ: : ବ୍ରିଟେନ, ୟୁରୋପ, ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଆସୁଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଏବେ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ିବ ନାହିଁ। ଯଦି ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀ କରୋନା ଟିକାର ଦୁଇଟି ଡୋଜ ନେଇସାରିଥିବେ, ତେବେ ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ।

ବିଏମସି ଏହାର ନୂତନ ପରାମର୍ଶଦାତାରେ ୬୫ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବର୍ଷର ଯାତ୍ରୀ, ଗର୍ଭଧାରଣର ଉନ୍ନତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଥିବା ମହିଳା, ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ଉଭୟ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାରୁ ମୁକ୍ତ କରିଛି। ଗୁରୁତର ଅସୁସ୍ଥ ଥିବା ଯାତ୍ରୀ, ଯେଉଁମାନେ କର୍କଟ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ, ଗୁରୁତର ଶାରୀରିକ ଅକ୍ଷମତା ଏବଂ ମାନସିକ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ, ସେମାନେ ଡାକ୍ତରୀ ଦସ୍ତାବିଜ ଦେଖାଇ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ସପ୍ତାହବ୍ୟାପୀ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସଙ୍ଗରୋଧରୁ ଛାଡ଼ ପାଇ ପାରିବେ।

Quad Meet To Announce Financing To Boost India Vaccine Output: Report
NDTV.com

ଏହାପୂର୍ବରୁ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ବ୍ରିଟେନ, ୟୁରୋପ, ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ବ୍ରାଜିଲରୁ ଆସୁଥିବା ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ପାଖରେ କରୋନାର ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କୁ ୭ଦିନ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିବାକୁ ପଡ଼ୁଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଏହି ନିୟମକୁ ଟିକେ କୋହଳ କରାଯାଇଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର