ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଏହି ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ହେବ ନାହିଁ ଲିଖିତ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା

ଲଖନଉ: ଦେଶରେ ଆସନ୍ତା ମେ ୩ ତାରିଖ ଯାଏଁ ଲକଡାଉନ ସ୍ଥିତି ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଥିବାବେଳେ ଅନେକ ପ୍ରବେଶିକା ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ ବାତିଲ ହୋଇଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସ୍କୁଲ ଏବଂ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପାଇଁ ସିଲାବସ କମାଇବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛନ୍ତି | ତେବେ ବିଶ୍ୱ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍ ଅଫ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ (ଆଇଆଇଏମ୍) ଲଖନଉ ଲକଡାଉନ ହେତୁ ୨୦୨୦-୨୧ ମସିହାରେ ପ୍ରବେଶ ନୀତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛି। ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ସ୍ତରରେ କୌଣସି ଲିଖିତ ପରୀକ୍ଷା ହେବ ନାହିଁ। ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ କେବଳ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେବାକୁ ପଡିବ, ଯାହା ଅନଲାଇନ୍ ହେବ।

ଆଇଆଇଏମ୍ ଲଖନଉର କର୍ତୃପକ୍ଷ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପରିବର୍ତ୍ତନ କେବଳ ଏହି ଅଧିବେଶନ ବା ଶିକ୍ଷାବର୍ଷରେ ହିଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ହେବ। ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ କହିଛି ଯେ ତାଲା ପଡିଥିବାରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନଲାଇନ୍ ସାକ୍ଷାତକାର କରିବାକୁ ସହମତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

କୋଲକାତା, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ମୁମ୍ବାଇ, ନୋଏଡା, ଲଖନଉ ସମେତ ଅନେକ ସହରରେ ଆଇଆଇଏମ୍ ଲଖନଉ ପକ୍ଷରୁ ସାକ୍ଷାତକାର ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି | ଏଠାରେ ସୂଚନା ଥାଉ କି ଆଇଆଇଏମ୍ ଲଖନଉ ଏପରି କିଛି ପାଠ୍ୟକ୍ରମ ପ୍ରଦାନ କରିଛି, ଯେଉଁଥି ପାଇଁ (CAT) ସ୍କୋର ଆବଶ୍ୟକ ନାହିଁ | ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ଘରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଏହି ସାକ୍ଷାତକାରରେ ଭାଗ ନେଇପାରିବେ ଓ ସହଜରେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ପାଠ ପଢିବା ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟ ହୋଇପାରିବେ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.