ଏଣିକି ଘରେ ବସି କରିପାରିବେ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି | ସଂରକ୍ଷିତ ଟିକେଟ ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ଲୋକ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ କାଟି ଟ୍ରେନରେ ଯାତ୍ରା କରନ୍ତି | ତେବେ ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏମିତି ଏକ ଉପାୟ କହିବୁ ଯେଉଁଥିରେ ଆପଣ ଅତି ସହଜରେ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ କାଟିପାରିବେ | ଅନେକ ସମୟରେ ଆପଣ ଦେଖିଥିବେ ଯେ ପର୍ବପର୍ବାଣି ବା ଛୁଟିଦିନମାନଙ୍କରେ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ କାଉଣ୍ଟରରେ ଗହଳି ଲାଗିରହିଥାଏ | ବେଳେବେଳେ ତ ଟ୍ରେନ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆସିଯାଇଥାଏ କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ ନଥାଏ | କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣ ଘରେ ବସି ସାଧାରଣ(ଜେନେରାଲ) ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ସାଧାରଣ ଟିକେଟ୍ ପାଇବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ, ଆପଣ ଘରେ ବସି ଟିକେଟ୍ ପାଇପାରିବେ | ପୂର୍ବରୁ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ୍ ପାଇବା ପାଇଁ ଜଣେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଯିବାକୁ ପଡୁଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ୟୁଟିଏସ ଆପ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଛି, ଯାହା ସାହାଯ୍ୟରେ ଲୋକମାନେ ଘରେ ବସି ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ୍ ବୁକ୍ କରିପାରିବେ | ସର୍ବପ୍ରଥମେ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ୟୁଟିଏସ ଆପ୍ ଇନଷ୍ଟଲ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଆପଣଙ୍କର ତଥ୍ୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରାନ୍ତୁ | ଏହାପରେ ୟୁଟିଏସ ଆପରେ ଲଗ୍ଇନ୍ କରିବା ମାତ୍ରେ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ୍ ବିକଳ୍ପ ଆସିବ | ଏହା ପରେ ନିଜର କିଛି ବିବରଣୀ ଦିଅନ୍ତୁ | ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପୁରଣ କରିବା ପରେ, କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଦେୟ ଦିଅନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ ଆପଣ ଜେନେରାଲ ଟିକେଟ ପାଇଯିବେ |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର