‘ଅପରେସନ ମ୍ୟାଡ଼ାମ ଜୀ’ରେ ଧରାପଡିଲେ ସେନା କର୍ମଚାରୀ, ପାକିସ୍ତାନ ସୁନ୍ଦରୀଙ୍କୁ ଯୋଗାଇଥିଲେ ତଥ୍ୟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଗୁପ୍ତଚର ବୃତ୍ତି ମାମଲାରେ ହରିୟାଣାର ରେୱାରୀର ସାମରିକ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ସେବା ର ଜଣେ ସାଧାରଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି | ଏହି ଯୁବକଙ୍କ ନାମରେ ଫେସବୁକ ମାଧ୍ୟମରେ ହନିଟ୍ରାପର ଶିକାର ହେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମରିକ ଗୁପ୍ତଚର ବିଭାଗକୁ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ପଠାଇଥିବାର ସଙ୍ଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ରହିଛି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୬ ତାରିଖରେ ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଇନପୁଟ୍ ଉପରେ ଆଧାର କରି ହରିୟାଣା ପୁଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କଫୋର୍ସ (ଏସଟିଏଫ) ମହେଶ କୁମାର ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ଗତ ଅଢେଇ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ଦିନ ଧରି ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମରିକ ଗୁପ୍ତଚର ୟୁନିଟ ସହ ଯୋଗାଯୋଗରେ ଥିଲା |

ଜୁନ୍ ମାସରେ, କେହି ଜଣେ ସାମରିକ କର୍ମଚାରୀ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମରିକ ଗୁପ୍ତଚର ବିଭାଗର ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ସାମରିକ ତଥ୍ୟ ବାଣ୍ଟୁଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା । ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବା ଏବଂ ସତ୍ୟତା ଜାଣିବା ପାଇଁ ମିଲିଟାରୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ଦ୍ୱାରା ଏକ ‘ଅପରେସନ୍ ମ୍ୟାଡ଼ାମ ଜୀ’କୋଡ୍ ନାମକ ଏକ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିଲା |

photo-zeenews

ଏହା ପରେ ମହେଶ ଫେସବୁକ ମାଧ୍ୟମରେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ ଦେଉଥିବାର ଜଣାପଡିଥିଲା | ମହେଶ ସଫେଇ କର୍ମଚାରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବାବେଳେ ଅତିକମରେ ତିନିଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ପାକିସ୍ତାନୀ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ଅପରେଟିଭ୍ (PIO) ଫେସବୁକ୍ ଆକାଉଣ୍ଟ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ବନ୍ଧୁତା ଥିଲା |

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.