ଭାରତରେ ୫୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ନେଇ ସାରିଲେଣି କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଟିକା: ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ

ଟୀକାକରଣରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ଭାରତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ଦ୍ରୁତତମ ଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଦେଶରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ବିରୋଧରେ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ୫୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ଟୀକାକରଣ କରାଯାଇଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଶନିବାର ଦିନ କହିଛି।
ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ଟିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ମୋଟ ୫୪,୧୬,୮୪୯ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସର୍ବାଧିକ ଲୋକ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ୬,୭୩,୫୪୨ ଟୀକାକରଣ କରିଥିଲେ, ତା’ପରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ୪,୩୪,୯୪୩, ରାଜସ୍ଥାନ ୪,୧୪,୪୨୨ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ୩,୬୦,୫୯୨ ଜଣଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆ ଯାଇଥିଲା।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛି ଯେ ଗତ ୨୧ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ଟୀକାକରଣରେ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ଭାରତ ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ଦ୍ରୁତତମ ଦେଶ।

Financial Express

ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ, ୧୦,୫୦୨ ଅଧିବେଶନରେ ୪,୫୭,୪୦୪ ଲୋକଙ୍କୁ ଟିକା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏଯାବତ୍‌ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ସମୁଦାୟ ୧,୦୬,୩୦୩ ଅଧିବେଶନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୩,୦୧,୫୩୭ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ୧,୫୫,୮୬୭ ଫ୍ରଣ୍ଟଲାଇନ କର୍ମଚାରୀ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରାଳୟ କହିଛି।

ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଟ ୨୦ କୋଟି (୨୦,୦୬,୭୨,୫୮୯) ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ଏହି ମାମଲାର ପ୍ରାୟ ୮୩.୩ ପ୍ରତିଶତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, କେରଳ, ଗୁଜୁରାଟ, ତାମିଲନାଡୁ, ଛତିଶଗଡ ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଦେଶରେ ଆଜି ସୁଦ୍ଧା ସମୁଦାୟ କୋଭିଡ୍‌-୧୯ ମାମଲା୧,୦୮,୧୪,୩୦୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧,୫୪,୯୧୮କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୯୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର