ବିହାରର ନିରବ ଭୋଟର୍‌ମାନେ ବିଜେପିକୁ ଆଶୀର୍ବାଦ କରିଛନ୍ତି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ବିହାର ରାଜ୍ୟ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଏବଂ କେତେକ ଉପନିର୍ବାଚନରେ ବିପୁଳ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥିତ ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟାଳୟରେ ହଜାର ହଜାର ଦଳୀୟ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବିହାରର ନିରବ ଭୋଟର୍‌ମାନେ କଥା କହିବା ସହ ବିଜେପିକୁ ଆଶିର୍ବାଦ କରିଛନ୍ତି।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ଲୋକେ ଆମକୁ ଭୋଟ୍‌ ଦେଲେ ବୋଲି ନୁହେଁ, ବଡ଼ ଉଦ୍ଦୀପନାର ସହ ଆମେ ଗଣତନ୍ତ୍ରର ଏହି ଉତ୍ସବ ପାଳନ କରିବା କାରଣରୁ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ଦେଶର ମାତ୍ର କେତୋଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲେ ବି ସମଗ୍ର ଦେଶବାସୀଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ନିଉଜ୍‌ ଚାନେଲ୍‌, ଟ୍ବିଟର୍‌ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ କମିସନ୍‌ଙ୍କ ୱେବ୍‌ସାଇଟ୍‌ ଉପରେ ନିବଦ୍ଧ ଥିଲା।

କେତେଟା କଥା ଆମେ ପ୍ରାୟ ଭୁଲି ଯାଇଛନ୍ତି। ପୂର୍ବେ ନିର୍ବାଚନର ପରଦିନ ଆମେ ସାନିଭୋଟ୍‌ ଗ୍ରହଣ ଓ ବୁଥ୍‌ ଜବରଦଖଲ ଖବର ପାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ, ଆଜି ଆମେ ଭୋଟ୍‌ ହାର ଓ ମହିଳା ଭୋଟର୍‌ଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଖବର ପଢୁଛନ୍ତି।

Image Courtesy of ANI

ବିଜୟ ନିମନ୍ତେ ଜେପି ନଡ୍ଡାଙ୍କୁ ଧନ୍ୟବାଦ ଜ୍ଞାପନ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ, ଫଳାଫଳର ସଙ୍କେତ ସୁଦୂରପ୍ରସାରୀ। ପୂର୍ବରୁ ପଶ୍ଚିମ, ଉତ୍ତରରୁ ଦକ୍ଷିଣ, ସବୁଆଡ଼େ ଆମେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଯାହା ହୋଇଥିଲା ଏହା ତା’ର ଅତିରକ୍ତ ଅଂଶବିଶେଷ। ଯଦି ଆପଣମାନେ ଦେଶର ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ଅକ୍ଳାନ୍ତ ପରିଶ୍ରମ କରୁଥିବେ, ଭୋଟର୍‌ମାନେ ଆପଣଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ଦେବେ। କୌଣସି କଥାରେ ଭୋଟର୍‌ମାନଙ୍କୁ ବୁଦ୍ଦୁ ବନାଇ ହେବ ନାହିଁ। ତାହା ହିଁ ଗତକାଲିର ଜନାଦେଶ ଆମକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦେଖାଇ ଦେଇଛି।

ଅତୀତକୁ ସ୍ମରଣ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଲେ, ଦିନେ ବିଜେପି ଦୁଇଟି ଆସନ ପାଇଥିଲା। ଆମେ ଦୁଇଟି ସୁଯୋଗରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲୁ। କିନ୍ତୁ, ଆଜି ଆମେ ସର୍ବତ୍ର। ଏହା କିପରି ହେଲା? ଗତକାଲିର ଜନାଦେଶରେ ତାହାର ଉତ୍ତର ରହିଛି। ଲୋକେ ଆମ ଯୋଜନାକୁ ଭରସା କରୁଛନ୍ତି। ବିକାଶ ହିଁ ଆମର ଏକମାତ୍ର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି।

କେତେକ କହିବେ ନିର୍ବାଚନରେ ଉତ୍ତମ ରେଳବାଇ, ଉତ୍ତମ ବିମାନବନ୍ଦର, ସେତୁ, ଇଣ୍ଟର୍‌ନେଟ୍‌ ସଂଯୋଗ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ନୁହେଁ। ଏସବୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଲୋକେ ରାଜନୈତିକ ଦଳମାନଙ୍କୁ କହିଲେଣି। ଏହା ବିକାଶର ଭିତ୍ତି ହେବ। ଯେଉଁ ଲୋକେ ଏକଥା ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ସମ୍ବଳ ହରାନ୍ତି।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଲେ ଯେ, ଲୋକେ ଶାସନ କଥା ମନେପକାଇବା ବେଳେ ବିଜେପି କଥା ମନେପକାନ୍ତି କରନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

Comments are closed.