କଂଗ୍ରେସର ‘ପାଇଲଟ୍’ ଏଏପିର ନିର୍ବାଚନୀ ବିମାନ ଉଡ଼ାଇବେ, ହୋଇଛି ୪୮ ଘଣ୍ଟିଆ ଚୁକ୍ତି

 

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ସଚିନ୍ ପାଇଲଟ୍ ଜଣେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ହୋଇପାରନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (ଏଏପି) ରେ ତାଙ୍କର ଲୋକପ୍ରିୟତା ମଧ୍ୟ ଅଧିକ। କଂଗ୍ରେସର ୪୦ ତାରକା ପ୍ରଚାରକ ତାଲିକାରୁ ଏଏପି ଏହାର ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ନାମ ପସନ୍ଦ କରିଛି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ କଂଗ୍ରେସର ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ଏଏପିର ନିର୍ବାଚନୀ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ।

ପାର୍ଟି ସୂତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେତେବେଳେ କଂଗ୍ରେସ ସିଏମ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରୋଡ ସୋ ଆୟୋଜନ କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲା, ଏଏପି ମଧ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବାକୁ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ ମାଗିଥିଲା।

ଏଏପି ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ପାଇଲଟଙ୍କ ସହିତ ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ପାଇଁ ଚୁକ୍ତି କରିଛି। ଏହି ଦୁଇ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦଳ ଏହାର ଚାରିଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ରୋଡ୍ ସୋ କିମ୍ବା କିଛି ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନ କରିବ।

କଂଗ୍ରେସ ଏଏପିର ଅନୁରୋଧକୁ ଗ୍ରହଣ କରିଛି | ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଏଏପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ମିଳିତ ଭାବେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସ ଉତ୍ତର ପୂର୍ବ, ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ଏବଂ ଚାନ୍ଦନୀ ଚୌକ ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଥିବାବେଳେଏଏପି ପୂର୍ବ, ଦକ୍ଷିଣ, ନୂଆ ଏବଂ ପଶ୍ଚିମ ଦିଲ୍ଲୀ ଆସନରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରୁଛି।

କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଶନିବାର ଠାରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିବେ। ସେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ସାଧାରଣ ସଭା କରିବେ । ଚାନ୍ଦନୀ ଚୌକ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଶୋକ ବିହାର ରାମଲୀଳା ମଇଦାନରେ ଏହି ସାଧାରଣ ସଭାଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି, ଅନ୍ୟଟି ପାଇଁ ଆଲୋଚନା ଚାଲିଛି। ଏହା ପରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଗାନ୍ଧୀ ଭଦ୍ରା ଏବଂ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନ ଖାର୍ଗେଙ୍କ ରାଲି ଏବଂ ସାଧାରଣ ସଭା ମଧ୍ୟ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।

ଏହାର ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଏଏପି ଆମକୁ ସଚିନ ପାଇଲଟଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ଶୀଘ୍ର ସମାପ୍ତ ହେବ। ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଦୁଇଟି ରାଲି ଏବଂ ସାଧାରଣ ସଭା କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରିୟଙ୍କା ଏବଂ ମଲ୍ଲିକାର୍ଜୁନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜିତ ହେବ।

ବାସ୍ତବରେ, ମେ’ ୨୦ ରେ ମତଦାନର ପଞ୍ଚମ ପର୍ଯ୍ୟାୟକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ଟିକେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ନିଜେ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଗଠନକାରୀ ଦଳର ମିଳିତ ରାଲି-ସାଧାରଣ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରିବାର ମଧ୍ୟ ଏକ ଯୋଜନା ରହିଛି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର