ଟିଏମସିର ତୁଷ୍ଟିକରଣ ଯୋଗୁଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଜନସଂଖ୍ୟା ସନ୍ତୁଳନ ବିଗିଡ଼ିଯାଇଛି : ମୋଦୀ

କୋଲକାତା: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ରବିବାର ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଏକାଧିକ ରାଲିକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରିଛନ୍ତି। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ମେଦିନୀପୁର ରାଲିରେ ମୋଦୀ କଂଗ୍ରେସ ଓ ଟିଏମସିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଠାରେ ଦୁହେଁ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମେଣ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସି ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରୁଛି କିନ୍ତୁ ନିର୍ଯାତିତ ହିନ୍ଦୁ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରୁଛି। ଟିଏମସିର ଏହି ତୁଷ୍ଟିକରଣ ଯୋଗୁଁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଜନସଂଖ୍ୟା ସନ୍ତୁଳନ ବିଗିଡ଼ିଯାଇଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏଇ ମାତ୍ର ୪ ଦିନ ତଳେ ୩୦୦ରୁ ଅଧିକ ଶରଣାର୍ଥୀଙ୍କୁ ନାଗରିକତା ଦେଇ ଏକ ନୂଆ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ମୁଁ ଟିଏମସିର ଲୋକଙ୍କୁ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଯେ ଧ୍ୟାନର ସହ ଶୁଣନ୍ତୁ, ସିଏଏ ହେଉଛି ମୋଦୀର ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟିଏମସି ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କୁ ସ୍ୱାଗତ କରେ କିନ୍ତୁ ନିର୍ଯାତନାର ଶିକାର ହୋଇ ଏଠାକୁ ଆସିଥିବା ହିନ୍ଦୁ ସଂଖ୍ୟାଲଘୁଙ୍କୁ ଏହା ଦୃଢ଼ ବିରୋଧ କରୁଛି। ମୁଁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲି ଯେ ମୁଁ ଏହି ଶରଣାର୍ଥୀ ପରିବାରମାନଙ୍କୁ ନାଗରିକତା ଦେବି, ସେମାନେ ଆମକୁ ଏହା କରିବାକୁ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି । ଟିଏମସି ସିଏଏକୁ ବିରୋଧ କରୁଛି ଯାହା ସେମାନଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି ଏବଂ କହିଛି ଯେ ଆମେ ଏହାକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଦେବୁ ନାହିଁ । ଟିଏମସି, କଂଗ୍ରେସ ଓ ବାମପନ୍ଥୀ ମାନେ ଲେଖିବା ଦରକାର ଯେ ଯେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୋଦି ବଞ୍ଚିରହିବେ ସେପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ କିଛି କରିପାରିବେ ନାହିଁ ।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର