ଗିରଫ ପରେ ପୁଲିସ୍‌ ହେପାଜତରେ ଗଲେ ପ୍ରଜ୍ବଳ; ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଲେ ତାଙ୍କ ଓକିଲ

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ: ଯୌନ ଶୋଷଣ ମାମଲାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଥିବା ହାସନ ସାଂସଦ ପ୍ରଜ୍ବଳ ରେବାନ୍ନାଙ୍କୁ ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ହୋଲେନାରାସିପୁର ଟାଉନ ଥାନାରେ ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ମାମଲାରେ ପୁଲିସ ହେପାଜତରେ ନେଇଛି।

୩୪ ଦିନ ଧରି ଫେରାର୍‌ ଥିବା ୩୩ ବର୍ଷୀୟ ସାଂସଦ ପ୍ରଜ୍ବଳ କେମ୍ପେଗୋଡା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଅବତରଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ଦଳ (ଏସଆଇଟି) ଗିରଫ କରିଥିଲା।

ମହିଳା ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ ସହରର ସିଆଇଡି ପରିସରରେ ଥିବା ଏସଆଇଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କୁ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଅପରାହ୍ନରେ ତାଙ୍କର ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା।

ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କ ପକ୍ଷର  ଓକିଲମାନେ ଯୁକ୍ତି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଯେ ସେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏସଆଇଟି ସହିତ ସହଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ପୁଲିସ ହେପାଜତରେ ନେବାର କୌଣସି ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲା।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କୁ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଏସଆଇଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଅଣାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଜ୍ବଳ ତାଙ୍କ ଓକିଲଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବାକୁ ତାଙ୍କ ଫୋନ ମାଗିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ପୁଲିସ ଅଧିକାରୀ ଏହାକୁ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏସଆଇଟି ଅଧିକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କର ଦୁଇଟି ଟ୍ରଲି ବ୍ୟାଗକୁ ସେମାନଙ୍କ ହେପାଜତରେ ନେଇଥିଲେ।

ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଏସଆଇଟି ଅଧିକାରୀମାନେ ସେମାନଙ୍କ ସହ ସହଯୋଗ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା କଷ୍ଟକର ଥିଲା। ତେବେ ଏସଆଇଟି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଙ୍କୁ ଭେଟିଥିବା ପ୍ରଜ୍ବଳଙ୍କ ପରାମର୍ଶଦାତା ଅରୁଣ କୁମାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାଂସଦ ପଚରା ଯାଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନଗୁଡ଼ିକର ଉତ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର