ପୋର୍ସେ କାର୍ ଦୁର୍ଘଟଣା: ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଫରେନସିକ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ଗିରଫ

ପୁଣେ: ପୋର୍ସେ କାର୍ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିବା ପୁଣେର ସେସନ୍ ହସ୍ପିଟାଲର ଫରେନସିକ୍ ବିଭାଗର ମୁଖ୍ୟ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଡାକ୍ତର ପ୍ରମାଣକୁ ନଷ୍ଟ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ଜଣେ ପୁଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ ସୋମବାର ଇଣ୍ଡିଆ ଟୁଡେକୁ କହିଛନ୍ତି।

ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ନାବାଳକର ରକ୍ତ ନମୁନା ବଦଳରେ ମଦ୍ୟପାନ ନକରିଥିବା ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ରକ୍ତ ନମୁନା ସହ ବଦଳାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହା ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଏହି ଗିରଫ କରାଯାଇଛି।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ଦୁର୍ଘଟଣା ଦିନ ମେ ୧୯ରେ ନାବାଳକଙ୍କୁ ଡାକ୍ତରୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ସେସନ୍ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଫୋରେନ୍ସିକ୍ ସାଇନ୍ସ ଲାବୋରେଟୋରୀ (ଏଫ୍‌ଏସ୍‌ଏସ୍‌) ରିପୋର୍ଟରେ ପ୍ରଥମ ନମୁନାରେ କୌଣସି ମଦ୍ୟପାନ କରାଯାଇ ନଥିବା ଆସିବାରୁ ସନ୍ଦେହ ଉପୁଜିଥିଲା।

ଦ୍ବିତୀୟ ରକ୍ତ ରିପୋର୍ଟରେ ନାବାଳକ ମଦ୍ୟପାନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା ଏବଂ ଡିଏନ୍ଏ ପରୀକ୍ଷଣ ଦ୍ବାରା ଏହି ନମୁନା ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କର ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି।

ତଦନ୍ତକାରୀମାନେ ସନ୍ଦେହ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତରମାନେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରମାଣପତ୍ରକୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ପୁଣେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଏହି ଦୁଇ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରମାଣ ସହିତ ଟ୍ୟାମ୍ପରିଂ କରିବାରେ ସେମାନଙ୍କର ଭୂମିକା ବିଷୟରେ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

ପୁଣେ ପୋର୍ସେ ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲା ଆରମ୍ଭରୁ ବିବାଦ ଘେରକୁ ଆସିଥିଲା। ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପରିବାରକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଚିକିତ୍ସା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବା ସହ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନାବାଳକକୁ ଜେଲ୍‌ରେ ପିଜା, ବିରିୟାନି ଦିଆଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା।

 

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର