ପୋର୍ସେ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ମାମଲା: ନାବାଳକର ଜେଜେବାପା ଗିରଫ

ପୁଣେ: ପୁଣେ ପୁଲିସ ଶନିବାର ଦିନ ୧୭ ବର୍ଷର ନାବାଳକର ଜେଜେବାପା ସୁରେନ୍ଦ୍ର ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ​​ଯିଏକି ପୋର୍ସେ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟାଇ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛନ୍ତି।

ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ ଅଗ୍ରୱାଲ୍‌ ନିଜ ନାତିର ଅପରାଧ ଲୁଚାଇବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଇଭର୍‌କୁ ନିଜ ମୁଣ୍ଡକୁ ଦୋଷ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ। ଅଗ୍ରୱାଲ ଡ୍ରାଇଭର ଗଙ୍ଗାରାମଙ୍କୁ ଧମକ ଦେବା ସହ ଅନିଶ ଆୱାଡିଆ ଏବଂ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଅଶ୍ୱିନୀ କୋଶ୍ଟାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ସେ ପୋର୍ସେ କାର୍‌ ଚଳାଉଥିବା ପୁଲିସକୁ ବିବୃତ୍ତି ଦେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ପୁଣେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ଦ୍ୱାରା ପଞ୍ଜୀକୃତ ହୋଇଥିବା ଏକ ନୂତନ ମାମଲାରେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନରୁ ଭୋଣ୍‌ ୩ଟାରେ ଟାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ପୁଣେ ପୋର୍ସେ କାର୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା  ମାମଲାରେ ଏହା ହେଉଛି ତୃତୀୟ ଏଫ୍‌ଆଇଆର୍‌।

ଏପଟେ ପୋର୍ସେ ଦୁର୍ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ସିନିୟର୍‌ଙ୍କୁ ଉଚିତ ସମୟରେ ସୂଚନା ଦେଇ ନ ଥିବାରୁ ପୁଣେ ପୁଲିସର ଦୁଇ ଜଣ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି। ପୁଣେ ପୁଲିସ୍‌ କମିସନର (ପିସି) ଅମିତେଶ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟେରୱାଡା ପୁଲିସ୍‌ ଷ୍ଟେସନରେ ନିଯୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ପୁଲିସ୍‌ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ରାହୁଲ ଜଗଡେଲ ଏବଂ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପୁଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ବିଶ୍ୱନାଥ ଟଡକରୀଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବିତ କରାଯାଇଛି।

୧୭ ବର୍ଷୀୟ ନାବାଳକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଚାଳିତ ଏକ ପୋର୍ସେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଏବେ ପୂରା ଦେଶରେ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବା ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ଜୁଭେନାଇଲ୍ ଜଷ୍ଟିସ୍ ବୋର୍ଡ (ଜେଜେବି) ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇଥିଲା।

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର